Suç ve Ceza 26 Kasım’da Başlıyor

11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 26 Kasım – 02 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek.

Festivalin film gösterimleri, 26 Kasım – 02 Aralık 2021 tarihleri arasında Beyoğlu Atlas 1948 ve Kadıköy Sinemalarında gerçekleşecek.

Festival 25 Kasım 2021 Perşembe günü Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki açılış töreni ile başlayacak. Çin’li yönetmen Cao Jinling’in yönettiği “Anima” filmi açılışta izleyici ile buluşacak.

Bu yıl film gösterimleri her yıl olduğu gibi Türk ve Dünya sinemasından seçilmiş, ana temaları adalet olan filmlerden oluşuyor. Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 film yarışacak. Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması’nda on film yarışacak. Adalet Terazi’si bölümünde 16 tane dünya sinemasının seçkin örneklerinden film yer alıyor. Adalet temalı kısa filmlerin oluşturduğu belgesel seçkilerinde ise 6 film gösterime sunulacak.

Jüri Başkanı Niki Karimi

11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali “Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”nın jürisi: İran’dan yönetmen, yapımcı ve oyuncu Niki Karimi, Bulgaristan’dan Sofia Meetings yöneticisi ve yapımcı Mira Stalevave, Ukrayna’dan Liev Uluslararası Film Festivali Molodist’in program yöneticisi Bohdan Zhuk, Türkiye’den oyuncu Mehmet Aslantuğ ve yönetmen Pelin Esmer’den oluştu. Jüri başkanlığını Niki Karimi yapacak.

Onur Ödülleri Belli Oldu

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin her yıl verdiği onur ödülleri belli oldu. Festival bu yıl tüm direnen Afgan kadınları ve sinemacıları adına Afgan’lı yönetmen Sahra Karimi’ye onur ödülü verecek. Ayrıca 11. yılında festival danışma kurulu; ‘Sinema Onur Ödülü’nü Reis Çelik’e ve ‘Akademik Onur Ödülü’nü Sargun Ali Tont’a ve ‘Sinemaya Katkı Ödülü’nü Hülya Uçansu’ya vermeyi kararlaştırdı.

Festival endüstriyi 3. defa VisionIST ile bir araya getiriyor

Her yıl akademik programları ile farklılaşan festivalde İstanbul Hukuk Fakültesi’nde gerçekleşecek akademik program başlığı “Çevre Adaleti” olacaktır. 27-28 Kasım 2021 tarihlerinde endüstrideki gelişmelerin tanıtıldığı, tartışıldığı, iletişim toplantılarının yapıldığı, projelerin yarışmadan profesyonellere sunulduğu VisionIST Endüstri Günleri’nin 3.’sü çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Katılım için www.icapff.com adresinden akreditasyon formu doldurulması gerekli. Biletler her yıl olduğu gibi bu yıl da Biletix üzerinden seyirciye ulaşacak.

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir