‘Bir Denizaltı Hikayesi’nden Haber Var

Netflix’in yerli projelerinden Bir Denizaltı Hikayesi isimli bilim kurgu dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci başrollerde yer alacak.

2020 yılının sonunda açıkladığı projeler arasında dikkat çeken Kod Adı Denizaltı dizisinin yönetmen koltuğunda Tolga Karaçelik oturacak.

Kadrosunda açıklanan ilk isim Kıvanç Tatlıtuğ olmuştu. Partneri ise dün açıklanan haberlerler Özge Özpirinçci olduğu kesinleşti.

Dizinin yazar kadrosunda Jason George liderliğinde Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Marçalı yer alıyor.

OGM Pictures yapımcılığındaki dizi, denizaltında araştırma görevine katılmaya hazırlanan, özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman’ın hikayesini konu alıyor. Dünyayı vuran bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekir. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırır. 

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir