‘My French Film Festival’ 15 Ocak’ta Başlıyor

 

UNIFRANCE tarafından düzenlenen ve dünyanın genç yönetmenlere  adanmış ilk frankofon online sinema festivali olan 11.  My French Film Festival 15 Ocak – 15 Şubat 2021 tarihleri arasında  gerçekleşecek. 

Filmlerin tamamı MyFrenchFilmFestival.com adresinden ve partner  platformlardan izlenebilirken, kısa metrajlı yapımlar ise festivalin  Facebook sayfası ve YouTube kanalından ücretsiz izlenebilecek. 

Sinema severler bir ay boyunca onu yarışmacı olmak üzere 13 uzun  metrajlı filmi ve yine onu yarışmacı olmak üzere 17 kısa metrajlı filmi online ya da çeşitli medya platformları üzerinden izleyebilecekler.  

Fransız, Belçika, Kanada ve İsviçre yapımı filmlerden oluşan seçki,  Forever Young, Crazy Loving Families, True Heroines, French Ghost  Stories, On the road veya Love gibi kısa ve uzun metrajlı filmler karışık  bir şekilde değerlendirilerek konularına göre oluşturuldu. Çocuk  Köşesinde ise çocuklar, beş kısa metrajlı sessiz animasyon filmden  oluşan çocuk seçkisinin keyfini çıkarabilecek. Ayrıca bu yılki French  Ghost Stories seçkisini iki büyük eser tamamlıyor: Orphée ve La Vie  des morts. 

Filmler izleyici tarafından puanlanacak ve yorumlanacak. En yüksek puanı alan uzun metrajlı ve kısa metrajlı filmler İzleyici  Ödülü’nün sahibi olurken, yanı sıra iki ödül daha verilecek: Yabancı sinemacılardan oluşan uluslararası bir jüri tarafından  verilen Jüri Ödülü ve beş gazeteciden oluşan jüri tarafından verilen Uluslararası Basın Ödülü. Filmlerin tamamı Fransızca ve İngilizce altyazılı olarak, dört film de Türkçe altyazı seçeneği ile gösterilecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir