Haydar Şişman: Oyunculuk Bir Tutku

Batman Belediyesi Sinema Akademisi öğrencileriyle bir araya gelen usta oyuncu Haydar Şişman, mesleği ve yaşamına dair sorulara samimi yanıtlar verdi. Oyunculuğun meslek olmasının yanında bir tutku olduğunun altını çizen başarılı oyuncu, gençlere farklı sanat dallarıyla da kendilerini geliştirmelerini tavsiye etti. 

Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Batman Sinema Akademisi’nde eğitimler devam ediyor. Akademi kapsamında gerçekleştirilen Ustalık Sınıfı buluşmalarının haftaki konuğu başarılı oyuncu Haydar Şişman oldu. Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde Sinema eleştirmeni Suat Köçer’in konuğu olan oyuncu ve senarist Haydar Şişman, yapılan söyleşide sorulara içtenlikle yanıt verdi.

Oyunculuk Hem Meslek Hem Tutku

Mesleğine aşık olduğunu, bu işi severek yaptığını ifade eden usta oyuncu, bir günün 12 saatini senaryo yazmak ve oyunculukla geçirdiğini ifade etti. Resme olan ilgisinden dolayı zaman zaman resim yapmaya da büyük vakit ayırdığını, resmin yapmanın kendisini rahatlattığını ifaden Haydar Şişman, haftanın 7 günü, bu temponun kendisini mutlu ettiğini, huzur bulduğunu fakat bu çalışma şeklini kimseye önermediğini kaydetti.

Sanatın Her Dalı Önemli

Aynı zamanda ressam olan ünlü oyuncu, sinemanın tüm sanat dallarından beslendiğini hatırlatarak gençlere tüm sanat dallarını yakından takip etmeleri gerektiğini söyledi. Sinema, televizyon ve resim alanında kendine ait bir yaklaşım inşa etmeye çalıştığını beliren Haydar Şişman, çekmeyi planladığı film ve dizi projeleri olduğunun da müjdesini verdi.

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen Sinema Akademisi öğrencilerinin de katıldığı sohbette, kursiyerler akıllarında kalan sorulara yanıt buldu.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir