FilmArası Dergisi

87 yıllık Kayıp Film Gösterilecek

Walt Disney’in 87 yıldır kayıp olan “Sleigh Bells (Kızak Çanları)” adlı çizgi film için gösterim yapılacak. Mickey Mouse’den daha önce ortaya çıkan Şanslı Tavşan Oswald’ın macerasını anlatan ve ilk kez 1928’de gösterildikten sonra kaybolan filmin prömiyeri, 12 Aralık’ta İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılacak. Walt Disney Animasyon Stüdyoları Başkanı Andrew Millstein, Oswald karakterini Disney tarihinin önemli bir parçası olarak niteledi.

Şanslı Tavşan Oswald karakteri, 1927’de Walt Disney ve Ub Iwerks tarafından çizilmişti. Oswald’ın “Christmas” macerasını anlatan Kızak Çanları, kısa bir süre önce İngiltere’nin BFI Ulusal Arşivi’nde katalogları tarayan bir araştırmacı tarafından şans eseri bulunmuştu.

BFI Ulusal Arşivi Kuratörü Robin Baker, “Film, Disney’in sessiz sinema dönemindeki eserlerinin en önemli örneklerinden biri. Kızak Çanları’nı 87 yıl sonra yeniden izleyiciyle buluşturacak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017