Yılmaz Güney Kısa Film Festivali Başlıyor!

Yılmaz Güney Kısa Film Festivali 6. kez gerçekleştiriliyor.Batman Belediyesi tarafından Ortadoğu Sinema Akademisi ortaklığıyla 09 – 14 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

“Yılmaz Güney Kısa Film Festivali”, aynı zamanda Batman’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmayı, festival vesilesiyle kente gelecek olan yönetmen, yapımcı, oyuncu gibi sinema alanında faaliyet yürütenleri kentle buluşturmayı amaçlıyor. Festivalimiz kültürler arası etkileşimin yaratılmasını, Kürt sinemacıları ve bu sinemacılarla halkı bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

6. Yılmaz Güney Kısa Film Festivali film gösterimlerinin yanı sıra, film üretim süreçlerine katkı sunmak amacıyla kısa film senaryo destekleme bölümü ve kentteki sinema ile ilgilenen genç potansiyelin asgari sinema eğitiminin sağlanması için birçok panel, atölye, sergi, söyleşi gibi bir kapsama da sahip olacaktır.

Festival, 01 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında yarışma, senaryo desteği ve gösterim bölümleri için başvurmak isteyen herkese www.yilmazgüneyfilmfestivali.com adresinden açıktır.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir