FilmArası Dergisi

Huzurevi’nin İlk Galası Çanakkale’de

Yönetmenliğini Ahmet Toklu’nun üstlendiği ‘Huzurevi’ adlı kısa filmin galası Çanakkale Troia Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Genç kuşak yönetmenlerden Ahmet Toklu’nun çekimlerini bir süre önce yaptığı Huzurevi adlı kısa filmi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde düzenlenecek bir programda gösterilecek. Kendisi de aynı üniversitenin sinema-TV bölümünden mezun olan Toklu’nun ikinci filmi olan Huzurevi’nin başrollerini Ebru Ojen Şahin, Suna Selen ve Hülya Gülşen Irmak paylaşıyor. 2 Ekim Cuma günü saat 14.00’da Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek özel gösterime Film Arası Dergisi ve Yeni Şafak Gazetesi sinema yazarı Suat Köçer ile üniversite öğrencileri katılacak.

huzurevi_ahmet_tokluBirçok önemli projede görev alan Ahmet Toklu, yakın bir zamana kadar Karagül dizisinde yardımcı yönetmen olarak çalıştı. ‘Yüzleşme’ isimli ilk kısa filmi büyük beğeni toplamıştı. Toklu, ikinci kısa filmi Huzurevi’nin çekimlerini kısa bir süre önce tamamladı. Senaryosuyla İnfak Kısa Film Senaryo Yarışması’nda ikincilik alan filmin, bir huzurevi ortamı üzerinden Kapitalizm ve yozlaşan ahlaki değerleri konu alıyor.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017