Vecihi Hürkuş’un Hayatı Film Oluyor

Çalışmalarına bir yıl önce başlanan Kanat – Vecihi Hürkuş adlı filmin çekimleri devam ediyor. Proje için İzmir/Urla’da platolar kuruldu. İstanbul’da 20’ye yakın mekan, senaryo konseptine uygun olarak eskitilip çevre düzenlemeleri yapıldı.

Sivil Havacılık Günü’nü kutlamak üzere, İstanbul/Kızıltoprak’ta Vecihi Hürküş anıtında, Hürkuş’un birinci kuşak torunlarıyla, filmin yapımcısı ve oyuncuları bir araya geldi.

Vecihi Hürkuş’un hayatını kendine kılavuz edinmiş bir gencin, özel kanat tasarımlı bir uçağı icat ederken karşılaştığı güçlüklerin, aşk ile uçak tutkusu arasındaki gel gitlerin anlatıldığı, prodüksiyonunu Mehmet Çetin’in üstlendiği yapımın yönetmen koltuğunda Çetin ile beraber yer alan isimse Ozan Uzunoğlu. Çekimine Ağustos ayında başlanan, Türk, Alman, Kanada ve Fransız dijital efektçilerin de yer aldığı proje, 5 milyon dolara mal olacak. Filmin oyuncu kadrosunda İlhan Şen, Mehmet Ulay, Nursel Ergin, İlhan Özdeniz, Abdül Süsler, Hakan Dilbercioglu, Jeniffer Barrow ve George Stone yer alıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir