National Geographic Programı Ertelendi

Walt Disney Co.’nun National Geographic bölümü, Will Smith’in Kuzey ve Güney Kutuplarını ziyaret ettiği bir doğa dizisi olan “Kutuptan Kutba”nın prodüksiyonunu erteledi.

Oyuncunun stüdyo için yaptığı üçüncü dizinin üç hafta içinde çekimlerine başlanacaktı. Şirketin planlarına aşina olan ve kimliğinin açıklanmamasını isteyen bir kişiye göre, çalışmalar sonbahara kadar ertelenecek.

Gecikme, Smith’in geçen ayki Oscar gecesinin ardından eğlence endüstrisinden aldığı tepkilerin en yenisi. Aktör, Jada Pinkett Smith hakkında yaptığı bir şaka nedeniyle sunucu Chris Rock’ı tokatladıktan sonra en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazanmıştı. Variety bu ayın başlarında Netflix Inc.’in Smith’in başrolde olduğu “Fast and Loose” adlı aksiyon filminin gelişimini yavaşlatacağını da bildirmişti. Sony Corp.’un “Bad Boys” serisine düşündüğü devam filmine ne olacağıysa meçhul.

Olayın ardından Smith özür dilemiş ve Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden istifa etmişti. Akademi daha sonra oyuncunun 10 yıl boyunca etkinliklerine katılmasını yasaklamıştı.

Kaynak: Bloomberg

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir