The Batman’in Devam Filmiyle Dönüyor

Robert Pattinson, Gotham’ın en ateşli savunucusu olarak geri dönmeye hazırlanıyor.

Warner Bros., salon sahipleri için yıllık ticaret fuarı CinemaCon’da düzenlediği salı akşamki sunumu sırasında başka bir Caped Crusader hikayesi için planlarını açıkladı. “The Batman”in yönetmeni Matt Reeves, devamını yazıp yöneteceği haberlerini duyurmak için oradaydı ancak filmin neleri kapsayacağı konusunda herhangi bir ayrıntı vermedi.

Üç saatlik cesur bir süper kahraman macerası olan “The Batman”, büyük ekranda mart ayında piyasaya çıktı ve yurt içi hasılatı 134 milyon dolarla başladı. Bu bilet satışları hala 2022’nin en büyük açılış hafta sonu rakamları ve “Spider-Man: No Way Home” filminden sonra tek bir hafta sonunda 100 milyon doları aşan ikinci pandemi dönemi filmi olarak yer alıyor. Bugüne kadar küresel gişede 759 milyon dolar kazanan “The Batman” şu anda yılın en yüksek hasılat yapan filmi konumunda.

“The Batman”, stüdyonun 2021 içeriklerinin tamamını HBO Max’le aynı anda yayınlama kararını değiştiren ilk film oldu. Warner Bros. artık yeni filmlerini HBO Max’e koymadan önce 45 gün boyunca sinemalarda tutmayı planlıyor. Yaklaşan yapımlar arasında “Elvis” (24 Haziran), “DC League of Super-Pets” (29 Temmuz), “Creed III” (23 Kasım) ve “Shazam! Tanrıların Öfkesi” (16 Aralık) var.

“The Batman”, Bruce Wayne’in erken dönemine “dünyanın en büyük dedektifi” olarak sert bir bakış attı. Adalet peşinde koşan genç Kara Şövalye, Riddler (Paul Dano) olarak bilinen manyak katili takip ederken Gotham City’deki yolsuzluğu ortaya çıkardı. Yıldızlarla dolu kadroda Catwoman rolünde Zoë Kravitz, Batman’in uşağı Alfred Pennyworth rolünde Andy Serkis, Penguin olarak bilinen suç lordu Colin Farrell ve Gotham City polis şefi James Gordon rolünde Jeffrey Wright yer aldı. Gişe rekorları kıran bilet satışlarına ek olarak, film eleştirmenler ve izleyiciler tarafından geniş çapta benimsendi.

Bruce Wayne’in devam filminin yanı sıra, Warner Bros., animasyonlu “DC League of Super-Pets” (29 Temmuz’da vizyona girecek) ve “Shazam! Fury of the Gods” (22 Aralık’ta başlıyor). Önümüzdeki yıl, Jason Momoa “Aquaman and the Lost Kingdom” (17 Mart’ta ayarlandı) ile geri dönüyor ve Ezra Miller “The Flash”ta (23 Haziran) rol alıyor.

Kaynak: Variety

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir