Kundura Sinema, ‘Pazar Sinema Kulübü’nü sunar

Kundura Sinemanın 80ler ve 90lardan klasikleri 4K kalitesinde restore kopyalarıyla izleme deneyimi sunan film programı Pazar Sinema Kulübü, 5 Şubatta başlıyor. 90lar Türkiyesinde Pazar akşamlarının en büyük eğlencesi olan film kuşağı Parliament Sinema Kulübünden ilhâmla yaratılanprogramın açılışını, zamanda yolculuk filmlerinin köşe taşlarından Geleceğe Dönüş” serisinin ilk iki filmi yapacak. Michael J. Fox ve Christopher Lloydun ikonik performansları ve yenilikçi özel efektleriyle, bilimkurgu türünün eskimeyen ve rakipsiz iki klasiği Back to the Future / Geleceğe Dönüş” (1985) ile Back to the Future Part II / Geleceğe Dönüş 2 (1989), 5 ve 19 Şubat tarihlerindesırasıyla art arda gösterilecek. Dönemin en ayrıksı ve sıradışı yönetmenlerinden Tim Burton imzalı çılgın komedi Beetlejuice / Beterböcek(1989) ve gotik başyapıt Edward Scissorhands / Makas Eller, 12 ve 26 Şubat tarihlerinde izlenebilecek. Programın bir sürprizi de, Unchained Melodyeşliğindeki ikonik çömlek sahnesi ile tüm zamanların en romantik filmlerinden biri olmayı sürdüren Ghost / Hayaletin (1990) 14 Şubata özel gösterimi olacak. İndirim fırsatı ve öğrencilere özel avantajlar ile biletler sınırlı sayıdave beykozkundura.comda!

Kundura Sinemanın 80ler ve 90lardan klasikleri restore edilmiş kopyalarıylaseyirciyle buluşturan programı Pazar Sinema Kulübü, bilimkurgu ve fantastik film meraklılarını Şubatta Beykoz Kunduraya bekliyor.

90larda Türkiyede Pazar akşamlarının en büyük ekran eğlencesi olan ve popüler filmlerin vizyon sonrası ilk gösterimlerini yaptığı film kuşağı ‘Parliament Sinema Kulübünden ilhâmla yaratılan programda; tüm zamanların en sevilen aşk filmlerinden Ghost / Hayalet (1990), ilk iki filmiyle Back to the Future / Geleceğe Dönüş”ve Tim Burton’ın yönettiği Beetlejuice / Beterböcek (1988) ile Edward Scissorhands / Makas Eller (1990), 4K kalitesinde restore kopyalarıylagösterilecek.

Marty ve Doc ile geçmişe ve geleceğe dönüş

Pazar Sinema Kulübü, zamanda yolculuk filmlerinin köşe taşlarından Geleceğe Dönüş” serisinin ilk iki filmi ile başlayacak. Robert Zemeckis ile Bob Galein dahiyane senaryosu ve Steven Spielbergin geleceği gören yapımcılığıyla sinema tarihinin en başarılı üçlemelerinden birini yaratan Back to the Future / Geleceğe Dönüş” (1985) ve devam filmi Back to the Future Part II / Geleceğe Dönüş 2(1989), 5 ve 19 Şubat tarihlerinde sırasıyla art arda gösterilecek. Eksantrik bilim insanı Doktor Emmett DocBrown ile lise öğrencisi Marty McFly’ın, ilkinde 1950lere, ikincisinde arabaların ve kaykayların uçtuğu 2015 yılına ışınlandıkları filmler; Michael J. Fox ve Christopher Lloydun ikonik performansları ve yenilikçi özel efektleriyle, bilimkurgu türünün eskimeyen ve rakipsiz klasikleri olmayı sürdürüyorlar.

Burtonesk fikirler, çılgın dünyalar

Tim Burton’ın kalın harflerle imzasını taşıyan, dönemin en özgün ve ayrıksı filmlerinden Beterböcekve Makas Eller ise, 12 ve 26 Şubat tarihlerinde yine art arda gösterilecek. Burton sinemasının en karakteristik filmlerinden olan Beterböcek, trafik kazasında hayatını kaybeden Adam ve Barbara çiftinin, kendilerini New Englanddaki evlerinde hayalet olarak bulmalarıyla başlıyor. Evin yeni sahipleri ve şeytani hortlak Beterböcekin de dahil olduğu çılgın bir eğlenceye doğru ilerleyen filmde, Michael Keaton, Winona Ryder, Geena Davis ve Alec Baldwingibi yıldız isimler rol alıyor. Beterböcek, 1980leri bir zaman kapsülüne dönüştüren gösterişli stili, sıradışı tasarımları ve grotesk mizahıyla 35 yıl sonra da ilhâm veren bir komedi klasiği.

Tim Burton’ın B türü korku sinemasına ve gotik edebiyata duyduğu aşkla yarattığı kült filmi Makas Eller ise, yaratıcısı olan mucidin ani ölümüyle yarım kalan ve ellerinin yerinde makas bıçaklar olan çocuk kalpli Edwardın yaşadıklarını anlatıyor. Johnny Depp, Winona Ryder, Vincent Price ve Dianne Wiestin rol aldığı film, Notre Dameın Kamburundan Operadaki Hayalete, Frankensteindan King Konga ve hatta peri masallarına uzanan referanslarıyla da benzersiz.

14 Şubata özel Hayalet

Programın bir sürprizi de, 14 Şubat Sevgililer Gününe özel gösterimi ile Ghost / Hayalet (1990) olacak. Jerry Zucker’ın yönettiği ve 90ların en akılda kalan aşk filmlerinden olan Hayalet, sokakta uğradığı saldırıyla hayatını kaybeden genç bir adamın ruhunun buradatakılı kalması ve sevgilisini yaklaşan tehlikeye karşı korumakiçin gönülsüz bir medyumdan yardım isteyişini anlatıyor. En İyi Film dahil 5 dalda aday gösterildiği Akademi Ödüllerinde En İyi Senaryo ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarlarını kazanmış film, Demi Moore ve Patrick Swayzenin çok iyi tutmuş kimyaları kadar, Whoopi Goldbergin Oscar, Altın Küre ve BAFTA ödüllerini toplamış performansıyla da unutulmaz bir 90lar klasiği.

#KunduraGenç ile biletler 50 TL

beykozkundura.com adresinde Tam 90 TLden satışa sunulan biletler için iki ve daha fazla alımlarda %20 indirim fırsatı sunulurken, #KunduraGenç ile 25 yaş altı izleyiciye özel biletler 50 TL olacak.

Beykoz Kunduraya özel aracıyla gelecek misafirler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanırken, etkinlik bitiminde Beykoz Kunduradan Taksime ve Üsküdar istikametinden Kadıköye hareket edecek servisler de ücretsiz sunulacak.

Hafta sonları Demiranede brunch keyfi

Etkinlik günleri gösterimden iki saat önce biletinizi göstererek Beykoz Kunduraya giriş yapabilir; dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de Kunduranın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünyasergisini ücretsiz gezebilirsiniz.

PAZAR SİNEMA KULÜBÜ

Yer: Kundura Sinema

Biletler: KunduraGenç (25 yaş altı) 50 TL, Tam 90 TL

beykozkundura.com

5 Şubat 2023, Pazar

15:00 | Back to the Future / Geleceğe Dönüş

18:00 | Back to the Future Part II / Geleceğe Dönüş 2 (1973)

12 Şubat 2023, Pazar

15:00 | Beetlejuice / Beterböcek (1988)

18:00 | Edward Scissorhands / Makas Eller (1990)

14 Şubat 2023, Salı

21:00 | Ghost / Hayalet (1990)

19 Şubat 2023, Pazar

15:00 | Back to the Future / Geleceğe Dönüş

18:00 | Back to the Future Part II / Geleceğe Dönüş 2 (1973)

26 Şubat 2023, Pazar

15:00 | Beetlejuice / Beterböcek (1988)

18:00 | Edward Scissorhands / Makas Eller (1990)

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir