FilmArası Dergisi

4.Los Angeles Türk Film Festivali Tarihleri Açıklandı!

Bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan Los Angeles Türk Film Festivali 18-22 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Film gösterimlerinin yapılacağı mekanın Hollywood’un ünlü salonu Tarihi Mısır Sineması olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’den Derviş Zaim, Mehmet Fazıl Coşkun, Zeki Demirkubuz ve Reha Erdem gibi yönetmenleri misafir eden festival, Hollywood’un öne çıkan film eleştirmenlerinin de katıldığı galalarıyla sanat camiasında adından sıkça söz ettiriyor.

Uzun metraj filmlerin yanı sıra kısa film gösterimleriyle de dikkat çeken festivalde bir de kısa film yarışması düzenlenecek. Kısa film yarışmasına başvuru yapmak için son günün 1 Haziran olduğu ilan edildi. Yarışmaya katılmak için çekilen kısa filmin ya Türkiye’de çekilmesi ya da yapımcısının, yönetmeninin, senaristinin Türkiyeli olması şartı aranıyor.

Kısa Film Yarışması detaylar için; http://latff.org/basvuru

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017