Mimarlık ve Kent Filmleri İstanbul’da

Türkiye Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin ”Mimarlık ve Kent Şenliği” dahilinde hayata geçirdiği etkinliklerden biri olan ”IX.İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali” düzenleniyor. Festival tarihi 2-9 Ekim 2015 olarak belirlendi.

Uluslararası kategoride tek yarışmanın düzenleneceği etkinlik, bu sene ”IX.İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali” adıyla gerçekleştiriliyor. Kent ve mimarlık temelinde buluşan yapımların önem kazandığı festivalin amacı; insanların kente dair hassasiyetler kazanmalarına sebep olmak ve bu alanda film yapmaya teşvik etmek.

Son beş sene içinde çekilmiş olması şartıyla yurtdışından da katılıma açık olan yarışmada, ön elemenin ardından seçilen yapımlar seyirciye sunulacak. Filmlerin süresi 60 dakikayı aşmayacak şekilde düzenlenmiş olacak. Yarışma için son başvuru tarihi 17 Ağustos 2015 olarak belirlendi.

Festival dahilinde mimar, yönetmen ve uzmanların İstanbul’da bir araya gelerek dinleyiciyle buluşması planlanıyor. Bunun yanı sıra etkinlik dahilinde çeşitli etkinlikler ve konuyla alakalı kişilerle söyleşilerin gerçekleştirileceği kaydedildi.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir