FilmArası Dergisi

YAPIMLAB, Film Projelerinizi Bekliyor

YAPIMLAB, meraklı genç sinemacıları, Uçan Süpürge’ye davet ediyor!

Zeynep Özbatur Atakan öncülüğünde kurulan YAPIMLAB, 8-18 Mayıs 2015 tarihlerinde 18. defa izleyiciyle buluşacak olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali dahilinde, genç sinemacıların uzun metrajlı filmlerinin senaryo ve projelerini geliştirebilecekleri bir atölye düzenlemeyi hedefliyor.

Senaryo ve Proje Geliştirme Atölyesi’nin asıl hedefi ise; kadın hikayeleri üretmek ve hayata geçirmek olacak. ‘BAŞROLDE 2 KADIN – 2 SAHNE’ şeklinde adlandırılan atölyeye katılacak olan projelerde, Başrolde yer alacak 2 kadının, aralarında erkekler dışında konuştukları en az 2 diyaloglu sahnenin yer almadı ön koşulu aranıyor.

Atölye tamamlandığında seçilecek olan 8 projeye de YAPIMLAB tarafından 6 ay boyunca mentorluk verilecek ve genç sinemacılara projelerini geliştirmeleri için destek verilecek. Jürinin oylaması sonucunda seçilecek 1 projeye 5000 TL’lik YAPIMLAB Proje Geliştirme Ödülü’nün verileceği Pitching Platformu, Atölye ile aynı gün, 9 Mayıs 2015 tarihinde ODTÜ GİSAM’da gerçekleşecek.

YAPIMLAB Senaryo ve Proje Geliştirme Atölyesi’ne katılım şartlarını ve detaylarını öğrenmek için festival.ucansupurge.org adresini takip edebilirsiniz.

Atölyeye son başvuru tarihi: 20 Nisan 2015

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017