2015’te Vizyona Girecek Animasyon Filmleri

Bu yıl vizyona girecek animasyon filmler arasında “Yedi Cüceler”, “Pinokyo” ve küçük büyük herkesi güldürmeyi başaran “Otel Transilvanya 2” gibi çok sayıda yapım bulunuyor.

Bu yıl vizyona girecek animasyon filmler arasında hemen hemen her çocuğun bildiği masalların beyaz perdeye uyarlandığı “Yedi Cüceler” ile “Pinokyo”dan, Romeo ve Juliet hikayesine dayanan “Hayat Kitabı”na, 100 milyon dolar bütçeli “Monster Trucks”tan ilki vizyona girdiğinde küçük büyük herkesi güldürmeyi başaran “Otel Transilvanya 2″ye çok sayıda yapım bulunuyor.

Yıl içerisinde seyirciyle buluşacak animasyon filmler arasında 50 milyonu aşan izlenme sayısına sahip ve gişe hasılatları on milyonlarca doları bulan eserler de yer alıyor.

BÜTÜN ÇOCUKLARIN BİLDİĞİ MASAL: YEDİ CÜCELER
filmarasi-pamuk_prenses_masali
Milyonlarca Türk seyircinin izlemesi beklenen ve yılın en önemli animasyon filmlerinden olan “Yedi Cüceler”, 30 Ocak’ta vizyona girdi. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ile Uyuyan Güzel masalının yeni bir birleşimi olan hikayede kötü cadı Dellamorta, Prenses Rose’u lanetler. 18 yaşına girmeden hemen önce parmağına keskin bir iğne batacak ve tüm kraliyetle birlikte 100 yıl sürecek derin bir uykuya dalacaktır. Prenses ve halkı bu derin uykudan ancak sevdiği adam tarafından öpülünce uyanabilecektir.

SÜNGER BOB KARE PANTOLON 3D
filmarasi-sunger-bob-karepantolon
Dünyanın en sevilen, su altında yaşayan omurgasızı olan Sünger Bob Kare Pantolon, hayatının en kahramanca macerasını yaşamak için kıyıya çıkıyor. Yapıtta, tehlikeli korsan Burger-Beard ele geçirdiği sihirli kitabın son sayfasını bulup formülü tamamlayarak planını hayata geçirmeyi istiyor. Bu durumda Bikini Bottom şehri tehlikede olacak. Şehrin Sünger Bob, Patrick ve ekiplerine denizin dışında ihtiyacı vardır. Şimdi tüm ekip Burger-Beard’a karşı harekete geçmek zorundadır. Şehirlerini tekrar kazanabilmek için ise kitabı geri almak zorundalar.

ASTERİKS VE OBURİKS’İN MÜCADELESİ
filmarasi-asterix
Şubat ayında izleyiciyle buluşacak bir başka animasyon film ise klasiklerden. Ayın 27’sinde vizyona girecek “Asteriks: Roma Sitesi” Fransa ve Belçika yapımı. Alexandre Astier ve Louis Clichy’nin yönettiği Alain Chabat, Laurent Lafitte, Garaldine Nakache, Lorant Deutsch ve Artus De Penguern’in seslendirdiği eserde, Sezar ordusu hiç yenilmemiş Gaullerden kurtulmak için bir plan yapar. Asterix’in köyünün etrafına yeni bir Roma inşa ederek onları yok etmeye ve asimile olmaya zorlayan Sezar’a karşı Asteriks ile Oburiks’in bu inşaatı durdurma çabaları sonuçsuz kalır ve Romalılar köyü yavaş yavaş ele geçirmeye başlar.

TAKIMIN ONURUNU KURTARACAK MAÇ
filmarasi-Kaguya8
Japon yönetmen Isao Takahata’nın 14 yıl aradan sonra çektiği ilk film olan “Prenses Kaguya Masalı” (The Tale Princess of Kaguya) 13 Mart’ta vizyona girecek. Tatsuya Nakadai, Nobuko Miyamoto ve Kengo Kora gibi oyuncuların seslendirdiği, 2 saat 18 dakikalık eserde yaşlı bir çiftin ormanda buldukları sihirli bir bebeği büyütme macerasını anlatılıyor.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLERİN SESLENDİRDİĞİ FİLM: “EVİM”
filmarasi-Home_2015
Mart ayının 27’sinde vizyona girecek ABD yapımı “Evim” isimli filmin yönetmenliğini Tim Johnson yapıyor. Orijinal seslendirme kadrosunda Jennifer Lopez, Rihanna, Jim Parsons ve Steve Martin gibi ünlü isimlerin bulunduğu filmde, bir grup sevimli uzaylı peşlerindeki düşmanlarından kaçmakta. Onlardan kurtulabilmek için dünyada bir yerlerde saklanmaya karar veren uzaylılardan biri, yanlışlıkla düşmanlarına saklandıkları yeri ifşa ettiğinde büyük bir karmaşa başlar ve sevimli uzaylı tek çareyi bir genç kızdan yardım almakta bulur.

TİNKER BELL VE CANAVAR EFSANESİ
filmarasi-karlar-kralicesi
“Karlar Kraliçesi 2” ile “Nicky Tanner and the Fire Flower” filmleri 10 Nisan’da beyaz perdede izleyicisiyle buluşacak. Yönetmenliğini Steve Loter’in yaptığı ABD yapımı “Tinker Bell ve Canavar Efsanesi” ise 17 Nisan’da vizyona girecek. Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Jesse McCartney, Thomas Lennon ve Anjelica Huston’ın seslendirdiği filmde, Tinkerbell ve arkadaşları, korkunç bir canavar yuvalarını yerle bir etmeden önce onun ortadan kaldırılacağına emindir. Fawn perilerin korumak için tüm cesaretini toplar.

ÇAM AĞACINDAN YAPILAN ARKADAŞ: PİNOKYO
filmarasi-pinokyo
Çocukların bayramı 23 Nisan’da sinemaseverlerle buluşacak “Pinokyo”nun yönetmenliğini Anna Justice yapıyor. Çekimleri Kuşadası’nda gerçekleştirilen filmin Türkçe seslendirme kadrosunda ise Alp Kırşan ve Cemre Kemer yer alıyor.

KURBAĞANIN BAŞINDAN GEÇEN KOMİK OLAYLAR: RİBBİT
filmarasi-ribbit
Çocukların merakla beklediği çizgi filmlerden olan “Ribbit”in 3D gösterimi ise 15 Mayıs’ta vizyona girecek. Yönetmenliğini Chuck Powers’ın yaptığı filmin kahramanı “Ribbit” küçük bir kurbağa ama maceracı ve diğer kurbağalardan farklı hareket ediyor. Çocuklar kadar ailelerin de merak ettiği çizgi filmde kurbağanın başından geçen çılgın maceralar Türkçe izlenebilecek.

100 MİLYON DOLAR BÜTÇELİ FİLM
filmarasi-MonsterTruck
Yönetmenliğini Chris Wedge’nin yaptığı, Danny Glover, Lucas Till, Barry Pepper, Thomas Lennon ve Amy Ryan’ın yer aldığı “Monster Trucks”, 22 Mayıs’ta beyazperde olacak. Canavar kamyonların popülaritesiyle üretilen, 100 milyon dolar bütçeli animasyon yapımın yönetmenlik koltuğundaki Wedge, Buz Devri, Robotlar ve Doğal Kahramanlar’ın rejisörü. Filmin senaryosu ise Jonathan Aibel, Glenn Berger, Derek Connolly ve Matthew Robinson’a ait.

HAYAT KİTABI
filmarasi-hayat-kitabi
ABD’de vizyona giren ve 70 milyon dolar hasılat yapan “Hayat Kitabı”, 5 Haziran’da Türkiye’de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Jorge R. Gutierrez’in yöntmenliğini yaptığı ve Channing Tatum, Zoe Saldana, Danny Trejo, Ron Perlman ve Ice Cube’un seslendirdiği eserin yapımcılığını Guillermo del Toro ve Aron Warner üstleniyor. Toplamda 50 milyon dolara mal olan, çıktığı günden bu yana 70 milyon dolar hasılat yapan ve hasılatı artmaya devam eden eser, Romeo ve Juliet hikayesine dayanıyor.

KÖTÜ EFENDİ ARAYIŞINDAKİ MİNYONLAR
filmarasi-ters-yuz
19 Haziran’da beyazperde olacak ABD yapımı “Ters Yüz”ün yönetmenliğini Pete Docter yapıyor. Seslendirme kadrosunda Amy Poehler, Bill Hader, Mindy Kaling, Phyllis Smith ve Lewis Black gibi isimlerin seslendirdiği filmde, küçük Riley’in babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağı değişen hayatı anlatılıyor. 24 Temmuz’da vizyona girecek bir başka film ise “Pixels”. Yönetmenliğini Chris Colombus’un yaptığı, Adam Sandler, Michelle Monaghan ve Kevin James gibi oyuncuların yer aldığı, önceden kısa film olarak çekilen film uzun metraja dönüşüyor. Pac-Man, Frogger, Uzay istilacıları ve diğer kült figürler 80”lerin New York’unda bilgisayarlarda olay yaratıyor.

ÜÇ KİŞİLİK MACERACI EKİBİ
filmarasi-minnions
Bu yıl içerisinde vizyona girecek ve ilgi çekmesi beklenen filmlerden biri ise Minyonlar (Minions). Yönetmenliğini Pierre Coffin ve Kyle Balda’nın yaptığı ABD yapımı film 4 Eylül’de meraklılarının beğenisine sunulacak. Tarih öncesi çağlardan beri kendilerine kötü bir efendi arayışında olan Minyonlar, Dracula’dan, Firavun’a, Napolyon’dan, dinozorlara kadar birçok kişiye hizmet etmeye çalışsalar da, hepsi birgün yok olur. Hizmet edecek bir efendi bulamayınca Antartika’da kendi hallerinde yaşamaya başlayan minyonların kaderi 1960’lı yıllarda değişir. Çünkü 3 kişilik maceracı bir minyon ekibi, Amerika’ya doğru yola çıkar.

KLASİKLEŞEN ESERİN SİNEMAYA UYARLANMASI: KÜÇÜK PRENS
filmarasi-kucuk-prens
İsimsiz Siyah Martı Projesi isimli çizgi film 25 Eylül’de vizyona girecek. Çocukların ilgisini çekme ihtimali yüksek bir diğer film ise “Küçük Prens” (The Little Prince). Fransa yapımı filmin yönetmenliğini Mark Osborne üstleniyor. Rachel McAdams, James Franco ve Benicio Del Toro gibi oyuncuların seslendirdiği film, ünlü Fransız yazar ve şir Antoine de Saint-Exupery’in klasikleşmiş eseri “Küçük Prens”ten sinemaya uyarlandı.

Ensonhaber

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir