Altın Çınar 30 Bin TL Ödül Dağıtacak

05 – 08 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin son başvuru tarihi 27 Mart 2015 olarak belirlendi

Uluslararası teması Filistin olarak belirlendi. Festival boyunca Filistin’den sinema sanatçıları ve yönetmenler katılıp film gösterimleri ve söyleşiler yapacaklar.

Festivalin ulusal kısmında ise altı uzun metrajlı film gösterimi yapılacaktır. Altın Çınar Film Festivali’nin yarışma bölümü 3 daldan oluşmaktadır. Kısa film, belgesel film ve bu sene açılan festivalimize renk katacağını düşündüğümüz animasyon dalından oluşmaktadır. Yarışma kısmında toplamda 30 bin TL ödül dağıtılacaktır.

Festivalimizin Sinemanın Çınarları bölümünde ise Yeşilçam’dan 3 oyuncumuza yaşam boyu onur ödülü verilecektir.
Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin en önemli özelliği ise seçici kurulların ve ön eleme jürilerinin festival öncesinde açıklanmış olması ve kurulların yaptığı söyleşilerle tarafsızlık ilkesinin uygulanmasıdır.

Festivalimizin destekçileri Kayseri Valiliği önderliğinde diğer devlet kurumları ve özel teşebbüslerdir.
Yücel Çakmaklı Film Atölyesi ve Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından organize edilen Kayseri Altın Çınar Film Festivali mayıs ayında sinema dolu günler yaşatacaktır.

Festival Ofisi – Yücel Çakmaklı Film Atölyesi
Adres: Kiçiköy Mah., Ali Saip Paşa Sok., No: 18, Talas, KAYSERİ
Tel: 0352 437 70 10
Web: www.altincinarfestivali.org
Mail: info@altincinarfestivali.org

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir