FilmArası Dergisi

Yeni Dünya’da Neler Olacak?

Gerçek bir hayat öyküsünden alınan Yeni Dünya filmi Erhan Petekkaya ve Şükran Ovalı ile 6 Mart’ta izleyici karşısına çıkacak.

Soner ve ailesi, taşradan çıkarak İstanbul’a göç etme kararı alır. Bu göçün sebebi çocuklarının down sendromlu olmasıdır. Bin bir umutla geldikleri büyük şehirde hayal kırıklığı yaşarlar. Devletin Soner’e vereceği maaş ailenin geçinebilmesine ve yeniden hayat kurmasına yetecek miktarda değildir. Aile, metropoldeki hayat koşullarının da kırsaldakinden pek de farklı olmadığını öğrenecektir.

‘Mar/ Yılan’ filmiyle dikkatleri üzerine çeken yönetmen Caner Erzincanlı’nın imza attığı ikinci uzun metrajlı yapımda başrolleri televizyon mecrasından tanıdığımız Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı ve Soner Erzincan paylaşıyor. Ayrıca kadroda bu isimlere Volga Sorgu, Cenan Çamyurdu, Sinem Soner, Sennur Nogaylar, Bahar Türker, Yılmaz Erzincan, Yunus Erdem ve Ersin Erzincan gibi önemli isimler de eşlik ediyor.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017