Gri Bölge’ye Berlin’den Tam Not

Derya Durmaz’ın Gri Bölge isimli kısa filmi Berlin Film Festivali’ndeki gösterimi sonrası izleyicilerden tam not aldı.

Ziazan adlı ilk kısa filmiyle başta Cannes Film Festivali olmak üzere yurt içi ve yurt dışı festivallerden ödüller kazanan Derya Durmaz, yönettiği ikinci kısa filmi Gri Bölge ile katıldığı Berlin Film Festivali’nin çocuk ve gençlik filmlerinin yer aldığı Generations 14plus bölümünde yarışıyor. Filmde anne rolüne can veren, ülkemizde birçok önemli kısa filmde oynamış başarılı oyuncu Nazan Kesal’a kızı rolünde Nazlı Bulum eşlik ediyor. Nazlı Bulum en son Merve Kayan ve Zeynep Dadak’ın Mavi Dalga filminin oyuncu kadrosunda yer almıştı.

Gri Bölge, soğuk bir hastane atmosferinde bir anne ve kızın arasında beklenmedik bir anda ortaya çıkan gerçeğin sorgulanışını cinsellik ve tabular üzerinden anlatmaya soyunan bir film. Kısa filmlerin yarıştığı Kristal Ayı Ödül’ünün kazananları cuma akşamı yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Sinema her şeyim. Hayallerim, bir şekilde hangi alanı olursa olsun temas halinde olmak istediğim, hayatımın vazgeçilmezi..Woody Allen, Dardenne Kardeşler ve Reha Erdem'in sinema dünyalarından tarifsiz bir şekilde etkilenirken; sinema tarihinin en iyi filminin Yurttaş Kane olduğu üzerine düşüncem, seyrettiğim her filmle biraz daha pekişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir