FilmArası Dergisi

Van Gölü Film Festivali’nin Finalist Filmleri

6 – 12 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali’nin İnci Kefali (Darex) Sinema Ödülleri başvuruları sonucunda, Bilal BULUT (Sinema Oyuncusu), Rojda Şükran DEMİR (Yönetmen), Mehmet ÜNAL (Sinema Oyuncusu), Neslihan KÜLTÜR (Yönetmen)’den oluşan ön jüri finalist filmler belirlendi.

Finalist Sinema Filmleri:

1- Awat Osman Ali – Leave to Stay (64 Dk.)(2013)(ABD – Irak Kürt Yönetimi)(Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

2- Salem Salavati – The Last Winter(75 Dk.) (2013) (İran Kürdistan Eyaleti)(Başvuru Sinema Filmi (Finalist)

3- Garin Hovanisian – 1915 Movie (82 Dk.)(2015) (ABD – Ermenistan) (Başvuru Sinema Filmi ) (Finalist)

4- Taha Karimi – 1001 Apples (74 Dk.)(2013) (Irak Kürt Yönetimi)(Başvuru Sinema Filmi) (Finalist) (*Gerekçeli: Geçen sene (2014) teknik bir aksaklık nedeniyle ana jüri izlemeyi gerçekleştirememişti, Festival Yönetimi kararıyla filmin başvurucusuna resmi yazı ile bildirilmiş ve bu sene (2015) ön elemesiz listede yer alınmasına karar verilmişti. )

5- Aydın Sayman – İçimdeki İnsan (100 Dk.)(2015)(Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

6- Barış Atay – Eksik (106 Dk.) (2015) (Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

7- Aysim Türkmen – Çekmeköy Underground (96 Dk.)(2015) (Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

8- Erol Mintaş – Annemin Şarkısı (103 Dk.) (2014)(Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

9- Cengis T. Asiltürk – Albatros’un Yolculuğu (100 Dk.)(2015) (Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

10- Murat Tüter – Aşk-ı Suzan (71 Dk.) (2014) (Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

11- Halil Özer – Firak (Başvuru Sinema Filmi)(97 Dk.) (2015) (Finalist)

Finalist Belgesel Filmler:

1- Nefin Dinç – Artık Hayallerim Var (62Dk.) (2015)(Başvuru Belgesel Film)(Finalist)

2- Zafer Özgentürk – Süveydiye’nin Çiçekleri (51 Dk.) (2015)(Başvuru Belgesel Filmi) (Finalist)

3- Zekeriya Aydoğan – Şilfitazi (47 Dk.)(2015)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

4- Nezahat Gündoğan – Dersim’in Kayıp Kızları (Hay Vay Zaman)(85 Dk.) (2014)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

5- Bingöl Elmas – Komşu Komşu Huuu (54 Dk.)(2014) (Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

6- Ahmet Bikiç – Koro (20 Dk.) (2015) (Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

7- Bulut Renas Kaçan – Rêger (23 Dk.) (2015) (Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

8- Bahriye Kabadayı Dal – Hakkari’nin Gizemli Taşları (40 Dk.) (2014)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

9- Güliz Sağlam Tepecik Hayal Okulu (55Dk.) (2015)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

10- Orhan Çalışır, Cengiz Kültür, Dirk MeiBner – Zülfü Livaneli-Doğu ile Batı Arasında Bir Ses – (60 Dk.) (2014) (Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

11- Armen Gasparyan – The Stolen Chıldhood (Ermenistan )(60 Dk. ) (2014)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

Avatar

Film Arası Dergisi

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Yorum Yap

Temmuz 2017