Üç Kadın Sinemacıya ‘Bilge Olgaç Başarı Ödülü’

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında verilen Bilge Olgaç Başarı Ödülleri; Aylin Zoi, Deniz Eyüboğlu ve Emine Yıldırım’a takdim edilecek.

Festival koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 18. yaşını kutladığı bu yıldan itibaren daha fazla gence seslenme arzusunu taşıdığını “18’in Halleri” temasını vurgulayan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, kadınların emeğini kattığı filmleri bir kez daha 8-18 Mayıs tarihlerinde takipçilerinin beğenisine sunacak.

Bu kapsamda festivalin önemli bir geleneği haline gelen Onur Ödülü, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri ve Genç Cadı Ödülü de sahiplerini bulacak.

Sinemanın farklı alanlarında emek veren kadınların başarılarını ve emeklerini görünür kılma amacı taşıyan Bilge Olgaç Başarı Ödülleri’nin takdim edileceği isimler de belli oldu.

2010 yılında Altın Portakal En İyi Kurgu Ödülü’nü kazanan Aylin Zoi kurgu alanındaki çalışmalarıyla; Deniz Eyüboğlu görüntü yönetmenliği alanındaki çalışmalarıyla; Emine Yıldırım ise Kusursuzlar filmine yazdığı senaryoyla Bilge Olgaç Başarı Ödülleri’ni kazanan isimler arasına girdi.

Ödüller kazananlara, festivalin açılış gecesinde takdim edilecek.

CNNTURK

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir