Vizyonda Bu Hafta!

Şubat ayının ilk vizyon haftasında biri yerli olmak üzere toplam altı adet film vizyona giriyor. İşte haftanın filmleri:

Özgürlük Yürüyüşü (Selma)

SELMA

1965’te Alabama eyaletinin Selma kentinden eyalet başkentine giden yolda Martin Luther King’in öncülük ettiği protesto yürüyüşleriyle oy hakkına sahip olma mücadelesi veren Afro-Amerikalıları anlatan Özgürlük Yürüyüşü (Selma) adlı filmin yönetmenliğini Ava DuVernay üstlenirken senaryo Paul Webb’e ait. Filmin oyuncu kadrosunda ise David Oyelowo, Tim Roth, Tom Wilkinson, Oprah Winfrey, Martin Sheen ve Carmen Ejogo gibi isimler yer alıyor.

Yaban (Wild)

FOX_3750.psd

Uyuşturucu bağımlısı Cheryl Strayed, annesini kaybedip evliliğinin sona ermesi ile hayatına son verme noktasına gelmişken radikal bir karar alır. Amerika’nın en tehlikeli bölgelerinden Pasifik Crest Yolu’nda tek başına yürüyerek bu zorlu yolculukta güzel duyguları yeniden yaşama fırsatı yakalayacaktır. Dallas Buyers Club ile tanınan Jean-Marc Vallee’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Yaban (Wild) adlı filmin başrolünde Reese Witherspoon yer alıyor. Vallee oturuyor.

Turist (Force Majeure)

filmarasi-turist-2015-vizyon-filmleri-şubat

Tomas, eşi ve çocukları ile birlikte Fransız Alplerine tatile gider. Kaldıkları lüks otelde geçirdikleri ikinci günde, çığ vakasıyla karşılaşırlar. Tomas bir anlık refleksle ailesini bırakıp kaçmaya başlar. Olaylar normale döndüğünde ise aile içindeki konumunu tekrar kazanma mücadelesi vermeye başlar. Turist (Force Majeure) adlı filmin senaryo ve yönetmen koltuğunda Ruben Östlund otururken, başrollerde Johannes Kuhnke, Lisa Loven Kongsli ve Clara Wettergren yer alıyor.

Sevimli Tehlikeli

filmarasi-sevimli-tehlikeli-2015-vizyon-filmleri-şubat

Yönetmen ve senaristliğini Özcan Deniz’in üstlendiği Sevimli Tehlikleli adlı film, bir kaçırma hikâyesini anlatıyor. Zarok uzun yıllar önce Edirne’de bir kız çocuğunu kaçırıp, ailenin ömür boyu acı duymasına neden olur. Uzun yıllar sonra Zarok, yaşadığı vicdan azabını hafifletmek için, daha önce kaçırdığı kızı tekrar kaçırarak gerçek ailesine götürür. Fakat bu süreçte iki karakter arasında aşk dolu bir macera başlayacaktır. Başrollerinde Ayça Ayşin Turan ve Şükrü Özyıldız’ın yer aldığı film, dünya tarihindeki pek çok masal kahramanına da atıfta bulunuyor.

Jüpiter Yükseliyor (Jupiter Ascending)

filmarasi-jüpiter-yükseliyor-2015-vizyon-filmleri-şubat

Jupiter Jones, dünyaya geldiğinde ileride ilginç olaylar yaşayacağına dair pek çok işaret alır. Aradan yıllar geçip genç bir kadın haline gelir ve hizmetçi olarak yaşamına devam eder. Fakat gittiği evlerdeki ilişkileri çoğu kez sorunlarla sona erer. Bir gün genetik mühendislik ürünü Caine, Jupiter’i bulmak için dünyaya iner. Evrenin hakimi olan Kraliçe, çıkartılan genetik haritalara göre Jüpiter’in kendi hükümdarlığını sona erdireceğini düşünmektedir. Wachowski Kardeşler’in senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendikleri filmin oyuncu kadrosunda Mila Kunis, Channing Tatum, Eddie Redmayne, Sean Bean gibi isimler yer alıyor.

Sünger Bob Kare Pantolon 3D (The Spongebob Movie: Sponge Out Of Water)

SPONGEBOB: SPONGE OUT OF WATER

Tehlikeli korsan Burger-Beard ele geçirdiği sihirli kitabın son sayfasını bulup Bikini Bottom şehrini ortadan kaldıracak planını hayata geçirmeyi istemektedir. Şehrin SüngerBob ve arkadaşlarına denizin dışında ihtiyacı vardır. Tüm ekip Burger-Beard’a karşı harekete geçer ve şehirlerini tekrar kazanabilmek için kitabı geri almak için mücadeleye başlarlar. TV ekranlarının sevilen çizgi filmlerinden Süngerbob Karepantolon’un beyazperde uyarlaması olan Sünger Bob Kare Pantolon 3D (The Spongebob Movie: Sponge Out Of Water) adlı yapımın seslendirme kadrosunda Antonio Banderas, Tom Kenny, Clancy Brown gibi isimler yer alıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir