‘Tereddüt Çizgisi’ne Saraybosna’dan Ödül

Bu yıl 27’ncisi düzenlenen Saraybosna Film Festivali’nde“CinelinkWork in Progress TRT Ödülü”nü yönetmen Aida Begic’in“A Ballad” (Balat) projesi alırken, Selman Nacar’ın TRT ortak yapım desteği sahibi “Tereddüt Çizgisi” projesi de “Montenegro Cinelink Ödülü”ne değer görüldü.

Bosna Hersek’te bu yıl 13 -20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen“Saraybosna Film Festivali”nin kazanları açıklandı. TRT yapımı ve TRT ortak yapımı 5 filmin yer aldığı festivalde TRT ortak yapım ödülü alan”Tereddüt Çizgisi” projesi “MontenegroCinelinkÖdülü”ne değer görülürken, “CinelinkWork in Progress TRT Ödülü”nü yönetmen Aida Begic’in “A Ballad” (Balat) projesi kazandı. “Saraybosna’nın Kalbi” adı verilen ödüller, başkent Saraybosna’daki Ulusal Tiyatro binasında gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.

TRT ortak yapımı “Tereddüt Çizgisi”ne“Montenegro Cinelink ödülü

Bu yıl haziran ayında gerçekleştirilen 12 Punto TRT Senaryo Günleri’nde “TRT Ortak Yapım Ödülü” kazanan “Tereddüt Çizgisi”,senaryo aşamasındaki projelerin yarıştığı CinelinkCo-production Market’te “MontenegroCinelinkÖdülü”nü kazandı. Selman Nacar’ın yönetmenliğini üstlendiği “Tereddüt Çizgisi”, masum olduğuna inandığı ve uzun süredir savunduğu bir cinayet zanlısının hüküm duruşmasında kendi vicdanıyla yüzleşmek zorunda kalan avukat Nesrin’in hikayesini konu alıyor.

“CinelinkWork in Progress TRT Ödülü”Aida Begic’in oldu

Saraybosna Film Festivali kapsamında verilen kurgu aşamasındaki projelerin yarıştığı “CinelinkWork in Progress TRT Ödülü”, yönetmen Aida Begic’in “A Ballad” (Balat) projesine verildi. Bosnalı yönetmen Aida Begic’in “A Ballad” filmi, Bosnalı bir kadının gündelik hayatına ve hayata tutunma çabasına dair çarpıcı bir hikayeyi konu alıyor.

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.