FilmArası Dergisi

Sinema ve Din Sempozyumu Başlıyor

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi’nce, 21-24 Mayıs’ta “Uluslararası Sinema ve Din Sempozyumu” yapılacak.


Sempozyum Programını İndirmek İçin Tıklayın!

İlki geçen yıl Amerika’daki Nebraska Omaha Üniversitesi’nde düzenlenen sempozyumla “Sinema ve Din” konusunda farkındalık oluşturarak, başta ilahiyat ve iletişim fakültelerindeki akademisyenler olmak üzere sosyalbilimcilerin bu alana dair fikir üretmeye teşvik edilmesi hedefleniyor.

Sempozyumda, “Sinema ve din eğitimi”, “Kur’an kıssalarının sinema dilinde tezahürü”, “Sinema ve tasavvuf”, “Sinema ve İslamofobi” gibi konuların yanısıra, Mısır, Afganistan, İran ve Azerbaycan sinemaları ile Andrey Tarkovski ve Hayao Miyazaki gibi ustaların filmografileri de ele alınacak.
Sempozyumla ilgili detaylı bilgiyi ve oturum programını, “www.sinemavedin.com” adresinden alabilirsiniz.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017