Paris’te Randevu

Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu, 26-29 Kasım tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirildi. SRP İstanbul’un, T.C. Paris Büyükelçisi Hakkı Akil’in ev sahipliğinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğini alarak gerçekleştirdiği “Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu”nun, Saim Karakale’nin Fransızca sunduğu açılış gecesinde, Türk Sineması’nın “Çirkin Kralı” Yılmaz Güney anısına, ‘Onur Ödülü’ Fatoş Güney’e takdim edildi. Türkan Şoray’ın da Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldüğü randevunun konuklarından Ezgi Mola ile açılış filmi Sivas’ın yapımcısı Yasin Müjde de sahneye çıkarak seyirciyi selamladılar.

Champs Elysees Gaumont Marignan sinemalarında kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirilen açılış gecesi, Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel’in evsahipliğinde, şehrin kalbinin attığı dünyanın en ünlü bulvarlarından biri olan Champs Elysees üzerinde yer alan Hotel Marriott’ta yapılan yemekle taçlandırıldı.
Gala yemeği sonrasında T.C. Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ve eşi İnci Akil’in elçilik rezidansında verdiği resepsiyonda ise Türk sinemasının dünyaca ünlü isimleri ile genç kuşak temsilcileri biraraya geldi.

Ferzan Özpetek’in Roma’dan geldiği, Oscar aday adayı Sivas’ın yapımcısı Yasin Müjdeci’nin Berlin’den katıldığı ve Fransız sinema seyircisinin yakından tanıdığı Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney’in de konuk olduğu geceye, sinemamızın genç kuşak temsilcilerinden Tuba Büyüküstün, Ezgi Mola, Güngör Bayrak, Sedef Ecer, Serap Engin, Sinan Öncel, Mehmet Yılmaz ve Saim Karakale katıldı.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir