Edirne Sinemaya Doydu

Edirne’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Film Festivali’nde dereceye giren film ve oyuncular ödüllerini aldı. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslar arası Film Festivali Ödül Töreni’ne başta Edirne Valisi Dursun Ali Şahin olmak üzere Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, festivali kapsamında kente gelen jüri üyeleri, sanatçı ve oyuncuların yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Uluslararası Film Festivali’nin kapanış ve ödül töreni programında konuşma yapan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, programın sunuculuğunu yapan ve uzun sunumlarından dolayı başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ve sanatçıların tepkisini alan erkek sunucu İlker Kurt’un ısrarı üzerine konuşmasını İngilizce’ye çevirdi. “Edirne’de bir kıvılcım yakılmıştır, Edirne’de bir çoban ateşi yakılmıştır. Bu çoban ateşi, daha da büyüyerek, devam edecektir” diyen Vali Şahin, konuşmasını İngilizce çevirerek esprili bir dille “Countine next years inşallah” diyence salonda eğlenceli anlar yaşandı.

Edirne Vali Dursun Ali Şahin tarafından festivale davet edilen Yeşilçam’ın emektar oyuncuları Çetin Başaran, Necdet Kökeş, Ali Güney, Nusret Özkaya ve Hasan Yıldız gibi isimler de festivalin kapanış gününde Balkan Kongre Merkezi’nde ön sıralarda yerini aldı.

Uluslararası Edirne Film Festivali’ndeki başlıca ödüller ise şu şekilde dağıtıldı:

En İyi Film – Kar Korsanları,
En İyi Yönetmen – Abluka, Emin Alper,
En İyi Erkek Oyuncu – Abluka, Mehmet Özgür,
En İyi Kadın Oyuncu – Çekmeceler,

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir