Pana Film’den Açıklama

Pana Film, son günlerde kamuoyunda yer alan haciz konulu haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi;

Geçtiğimiz hafta yazılı basında müvekkil şirket ile ilgili olarak “haciz şoku” başlıklı haberler yapılmış ve icra tutanakları yetkili icra müdürlüğüne dahi ulaşmadan basına servis edilmiştir. Hukuka olan saygımız ve adalete olan inancımız gereği sessiz kalmayı tercih etmiş ve yargıya yaptığımız başvurunun incelenmesini sabırla beklemiştik. Zira İcra İflas Kanunu’nun 99. Maddesine göre istihkak iddiasında bulunan 3. şahsın menkulleri muhafaza altına alınamaz. İşbu açık kanun maddesine göre, muhafaza yapılamayacağı açık ve net iken, tamamen haksız bir şekilde müvekkil şirketin menkul malları haczedilmiştir.  Nihayetinde İstanbul 16. İcra Hukuk Mahkemesi’nin 23.12.2019 tarihli ara kararında da görüleceği üzere yaşanılan hukuksuzluk sona ermiş olup; müvekkil şirkete ait menkullerin TAMAMININ tedbiren iadesine karar verilmiştir. Burada önemli olan husus, müvekkil şirkete ait mahcuzların iadesine karar veren mahkeme ile menkullerin muhafazasına sebep olan kararın aynı Mahkeme tarafından verilmiş olmasıdır. Yani dosya kapsamında yapılan hali hazırda verilen karar HUKUKA ve HAKKANİYETE UYGUN HALE GELMİŞTİR.   

Önemle tekrar belirtmek isteriz ki; Müvekkil şirketimizin dosya borçluları ile HİÇBİR ORGANİK ve TİCARİ BAĞI BULUNMAMAKTADIR. TAKİBİNE SEBEP OLAN TİCARİ İLİŞKİLERDE MÜVEKKİLİN TARAF SIFATI BULUNMADIĞI DA MAHKEME VE İCRA DOSYALARI KAPSAMINDA AÇIKTIR.

Müvekkil şirket hakkında, olmayan ticari bağlarla, sadece müvekkil şirket ortaklarından Sn. Necati ŞAŞMAZ’ın kardeşi ile bağlantı kurularak müvekkil şirketin borçlu olduğu yönünde kamuoyu görüşü oluşturulmaya çalışılması açık şekilde kötü niyetli ve kasıtlı bir davranıştır. Borçlar Hukuku anlamında borçların şahsiliği ilkesi olduğu da açıktır. Bu anlamda müvekkil firmanın itibarına yönelik her türlü yayın hakkında hukuki ve cezai yollara da başvuruda bulunacağımızı bildiririz.

Basına eksik ve hatalı yansıyan tüm olaylar açıklamamız üzere anlatımlarımız gibi olup, aksi haberlere itibar edilmemesini kamuoyuna saygıyla bildiririz.

PANA FİLM SİNEMA TV PROD. SAN. TİC. A.Ş.

Vekili

Av. Ergün SARITAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir