Ömrün 8 Saniye Olsa Ne Yapardın?

Ömer Faruk Sorak’ın Merakla Beklenen Yeni Filmi “8 Saniye”, İzleyicileri “Ömrün Sadece 8 Saniye Olsa Ne Yapardın, Nasıl Yaşardın?” Sorusuyla Yüzleştirecek!

Bu kısa hayatta cesaretin, korkusuz olmak değil, korkulara rağmen harekete geçmek olduğunun altını çizen film; fragmanında yer alan “korkma, seni korkutmalarına izin verme” Cümlesiyle de dikkat çekiyor.
Çocukluk korkularından kurtulma, affetme ve hayatla barışma üzerine bir değişim öyküsü olan “8 saniye”; Esra İnal’ın, korkularından kurtulup hayatının kontrolünü eline almasının hikâyesini beyazperdeye taşıyor. Berlin’de doğup büyümüş olan İnal’ın sıradışı hikayesinden esinlenilerek hayata geçirilen film, sinemaseverleri “ömrün sadece 8 saniye olsa ne yapardın, nasıl yaşardın?” Sorusuyla yüzleştiriyor. İnsan ömrünün aslında ne kadar kısa olduğuna değinen film, hayattan korkmadan, yeri geldiğinde de korkulara rağmen doya doya ve özgürce yaşamak üzerine ilham verici bir yaşam öyküsü…

Derviş rolündeki Yılmaz Erdoğan’ın “korkma, seni korkutmalarına izin verme.” Sözleri ise, fragmanın yayınlandığı ilk günden itibaren dikkat çekiyor.

Senaryosu Esra İnal ve Nuran Evren Şit tarafından kaleme alınan film; erkek-egemen bir dünyada, yaptığı hatalara ve maruz kaldığı baskılara rağmen, çıkış yolunu yine kendi içinde bulan ve hep özgürlüğünün peşinden giden Esra’nın hikayesini anlatıyor.

Hayatının başrolünde oynayan Esra İnal’a filmde; Fırat Çelik, Fahri Yardım, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon, Sema Poyraz, Devrim Yakut, Şiir Eloğlu, İlknur Boyraz, Demet Gül, Leonie Benesch, Ralph Herforth, Constantin Von Jascheroff ve Grit Boettcher’in yer aldığı zengin bir Türk – Alman oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Filmde ayrıca, dünyaca ünlü bestseller “Dört Anlaşma” (The Four Agreements) kitabının yazarı Don Miguel Ruiz kendisini canlandırırken, Yılmaz Erdoğan da derviş rolüyle filme konuk oluyor.filmarasi-8-saniye2

Böcek Film, BKM, Galatafilm Ve Barefoot Films’in Ortak Yapımı “8 Saniye”Nin Görüntü Yönetmenliğini Emmanuel Kadosh Üstleniyor. Müziklerini Meksikalı Prodüktör Gustavo Farias’ın Bestelediği Filmin Çekimleri; İstanbul, Berlin, Mardin, Tuz Gölü Ve Meksika’da Gerçekleştirildi. Türk – Alman Ortak Yapımı “8 Saniye”; Türkiye’de Warner Bros Dağıtımında 27 Şubat’ta Vizyona Girecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir