FilmArası Dergisi

Filistin Sineması Kayseri’ye Geliyor

3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin bu seneki teması Filistin. Festivale Filistin’den birçok sinema sanatçısı ve yönetmen katılacak, film gösterimleri ve söyleşiler düzenlenecek.

5 – 8 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin son başvuru tarihi 27 Mart 2015 olarak belirlendi.

Festivalin bu sene uluslararası teması Filistin. Festivale Filistin’den birçok sinema sanatçısı ve yönetmen katılacak, film gösterimleri ve söyleşiler düzenlenecek.

Festivalin ulusal kısmında ise altı uzun metrajlı film gösterimi yapılacak. Altın Çınar Film Festivali’nin yarışma bölümü 3 daldan oluşmakta: Kısa film, belgesel film ve animasyon. Yarışma kısmında toplamda 30 bin TL ödül dağıtılacak.

Festivalin ‘Sinemanın Çınarları’ bölümünde ise Yeşilçam’dan üç oyuncuya Yaşam Boyu Onur Ödülü verilecek.

Kaynak:TSA

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017