Mindhunter Süresiz Ertelendi!

Netflix’in David Fincher’ın yönettiği Mindhunter’ın 3. sezonu belirsiz bir tarihe ertelendi.

Yeni sezonun belirsiz tarihi sonucu başrollerde yer alan Jonathan Groff, Holt McCallany ve Anna Torv‘un sözleşmeleri askıya alındı.

Netflix yöneticilerinin yaptığı açıklamada :

Fincher, ilk Netflix filmi Mank’ı yönetmeye ve ikinci Love, Death and Robots sezonunu üretmeye odaklanıyor. Mindhunter’ı gelecekte tekrar gündeme alacağız, oyuncularımızla da iletişimimiz devam edecek ancak belirsizlik sürerken, oyuncuların yeni çalışmalarını keşfetmelerini ve başka iş aramalarını engellemenin adil olmadığını hissettik.

Dizinin Konusu

1970’li yılların sonunda bir FBI ajanı olan Holden Ford, davranış bilimleri üzerine çalışan bir başka FBI ajanı Bill Tench ile tanışır. Polis memurlarına seri katil ve cinayet vakalarına yönelik seminerler veren Bill Tench, günün birinde ona eşlik etmesi için Holden Ford’a bir ortaklık teklifinde bulunur. Seminer verdikleri sırada normalde de detaylara takılan ve değişik yöntemlere kafa yoran biri olan Holden Ford, birkaç detaya, daha doğrusu daha önceden yapılmamış olana dikkat çeker. Holden Ford’un düşüncesine göre insanlar katillerle empati yapmıyor, olaylara onların gözünden bakmıyordur. Empati yaparak bu katillerin neden cinayet işlediğini düşünmenin ve bunun psikolojik analizini yapmanın katilleri yakalama konusunda polis teşkilatını fazlasıyla rahatlatacağı düşüncesindedir. Ayrıca bazı teknikler sayesinde seri katil potansiyeli olan çocukları tespit edip, onları bu yoldan döndürmenin de mümkün olduğu teorisini ileri süren Ford, bu düşünceleri hayata geçirmek için üst kademeden gerekli izinleri alarak seri katillerle karşılıklı görüşmeye ve onları daha derinden analiz etmeye başlar. Gerçek olayları içeren ve konu bakımından da son derece özgün bir hikayesi olan Mindhunter, suçlu psikolojisinin derinliklerine inerek izleyenlere farklı bir bakış açısı sunuyor.

Dizinin iptal edilmeyerek yeni sezonun belirsiz bir geleceğe bırakılması, sevenleri için bir yandan üzücü bir yandan sevindirici bir haber.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir