Venedik’in Jüri Başkanı Cate Blanchett

77. Venedik Film Festivali’nin jüri başkanı Cate Blanchett olacak.

2-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin jüri başkanı açıklandı. The Aviator ve Blue Jasmine filmleriyle Oscar kazanan, rol aldığı her yapımda mükemmel oyunculuğuyla adından söz ettiren usta oyuncu Cate Blanchett üstlenecek.

Cate Blanchett jüri başkanlığı hakkında yorumu şöyle:

Venedik’in seçkisin her yıl umutla bekliyorum ve her yıl şaşırtıcı ve farklı oluyor. Venedik, sinemanın tüm formları eşliğinde kışkırtıcı ve ilham verici şekilde kutlanmasıyla dünyadaki en atmosferik film festivallerinden biri. Bu yıl jüri başkanı olmak benim için bir ayrıcalık ve zevk.”

Geçtiğimiz sene gerçekleşen festivalin jüri başkanlığını Zama’nın yönetmeni Lucrecia Martel yapmıştı. En İyi Film Ödülü’nü Oscar adaylarından Joker kazanmıştı.

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir