Prömiyerini Los Angelas’ta Yapacak

‘Kurander’ dünya prömiyerini 28 Nisan – 05 Mayıs tarihlerinde 16. South East European Film Festivali Los Angeles’ta yapıyor.

Yönetmenliğini Ozan Turgut’un yaptığı Kurander’de  Hamit Turgut, Zeynep Özan, Nazlı Bulum, Kaan Turgut ve Osman Şadi Turgut rol alıyor.

Film; hasta yatağında yatan yalnız ve yaşlı bir adamın, ufak bir esintiyle odasının kapısının açılmasının ardından karşılaştığı pişmanlıklarını konu ediniyor.

Ozan Turgut Hakkında

Ozan Turgut, İzmir’de doğdu. Gökhan Türkmen’in Lafügüzaf, Ben Unuturum, İhtimaller Perisi, Alışamadım Masallara, İnsanız Ayıbı Yok, Masal Olsa, Sır, Gökyüzünden; Ayşegül Aldinç’inDurum Leyla; Kenan Doğulu’nun Issız Ada; Güler Tuncer’in Havva Hanım, Kiraz Çiçekleri, Düşleri Cahil; Aslı Demirer’in Lodos ve Demir; Yağmur’un Canın Sağ Olsun şarkılarının söz yazarı olan Ozan Turgut, son olarak Haluk Bilginer ile ortaklığı ”Soytarı”yı Mart 2021’de piyasaya sürdü. Uzun zamandır yazarlık yapan Ozan Turgut senaryosunu yazdığı ”Limonlar Unutmaz” kısa filmiyle 48 Saat Film Festivali’ndejüri özel ödülünü aldı. Şimdilerde senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı ”Kurander” kısa filmiyle festival yolculuğuna devam ediyor…

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir