‘Gelincik’ 7 Mayıs’ta Netflix’te

Orçun Benli’nin yönetmen koltuğunda yer aldığı polisiye gerilim türündeki Gelincik 7 Mayıs’ta Netflix’te yayınlanacak.

Polisiye gerilim türündeki Gelincik’in kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Kaan Yıldırım’ın yanı sıra; Hande Doğandemir, Bülent Emrah Parlak, İnan Ulaş Torun, Nilperi Şahinkaya, Mehmet Ali Kaptanlar, Yıldırım Beyazıt, Eray Özbal, Bulut Akkale, Cansu Karakartal yer alıyor.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ahmet Mümtaz Tayla En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü ve  8. Boğaziçi Uluslarası Film Festivali’nde En İyi Kurgu Ödülü’nü aldı.

Filmin Konusu

Görevinden ayrılan bir polis olan Ayhan, yıllarca mücadele ettiği her şeyi ardında bırakarak kendisine yeni bir yaşam kurmaya karar verir. Şehirden uzakta bulunan bir orman evine yerleşen Ayhan, burada avcılık yapar. Ava çıktığı bir gün bir gelincik vuran Ayhan, bu sırada ortaya çıkan Karadayı’dan gelincikler hakkında tuhaf bir kenahet öğrenir. Gelincikler konusunda kendisini uyaran Karadayı, tuhaf olduğu kadar iyi bir insana benzemeketedir. Ayhan, ardında bıraktığı anılarıyla yüzleşirken bir yandan da kendisine musallat olan gelincikle mücadele etmek zorunda kalır.

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir