Helâk: Kayıp Köy 22 Mayıs’ta Vizyonda!

Özgür Bakar’ın yeni korku filmi Helâk: Kayıp Köy, bu Cuma vizyona giriyor.

Türk sinemasında popülerliği gitgide artan korku-gerilim filmlerine bir yenisi daha ekleniyor. Helâk: Kayıp Köy, bu türün en dikkat çekici örneklerinden biri olmaya aday. Filmde; hırslarının esiri olmuş bir ailenin, işledikleri suçu gizlemek için kaçarken sığındıkları köyde başlarına gelen olaylar anlatılıyor. Kabir azabının metaforlaştırılarak anlatıldığı filmde; kötüler, işledikleri suçun bedelini ödüyor.

“Gizlenilmeye çalışılan suçlar, açığa çıkan sırlar ve Helâk olan bir aile… Kayıp Köy ‘den çıkış yok!” Korku ve gerilim türünde 2015’e damga vuracak Helâk: Kayıp Köy ’ün hikâyesi ise şöyle: Özkan ailesi, bir suç olayına karışır ve başlarını bu beladan kurtarmak için bir köye kaçarlar. Köyde güvende olduklarını sanıp saklanırken, burada yaşanan bir takım paranormal olaylar hepsinin korkulu rüyası olur. Onlar saklandıkları bu köyden çıkmaya çalıştıkça, 19. Köy tüm aile için derinleşen bir labirente dönüşecektir.

İlklerin filmi Helâk: Kayıp Köy, Türk Korku Sinemasının temellerini “Cin İstilasından” sıyırarak bu kültüre yeni bir zemin kazandırıyor. Türk korku sineması seyircisinin, bu türden beklentilerini, özgün hikâyesi ile karşılayacağına inandığımız Helâk: Kayıp Köy filmi, seyirciden tam not alacağına inanıyor.

Çekimleri Aksaray, Nevşehir ve Tuz Gölü çevresinde gerçekleştirilen, yapımcılığını Bilal Kalyoncu ‘nun üstlendiği Helak: Kayıp Köy 22 Mayıs’ta vizyona giriyor. 2014 yılının korku filmlerinden Azazil ’in de yönetmenliğini yapan Özgür Bakar Helak: Kayıp Köy ’de karşımıza senarist ve yönetmen olarak çıkıyor. Oyuncu kadrosunda Soydan Soydaş, Ömer Güney ve Fırat Tanış yer aldığı Helak: Kayıp Köy 22 Mayıs’ta seyirciyle buluşacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir