Godzilla vs Kong Rekoru Kırdı

Godzilla vs Kong, ABD’de Paskalya hafta sonunu da kapsayan vizyondaki ilk beş gününde 48,5 dolar milyon hasılat elde ederek pandemi döneminin en parlak açılış performansını sergiledi.

Adam Wingard yönetmenliğindeki blockbuster film; Godzilla vs Kong, geçtiğimiz günlerde gösterimini hem sinemalarda, hem de HBO Max üzerinden yapmaya başladı. Box Office verilerine göre, Godzilla vs. Kong, pandeminin başından bugüne kadarki süreçte en fazla gişe hasılatı yapan film oldu.

Film, gösteriminin ilk üç gününde Amerika’da 32 milyon dolarlık hasılat elde etti. Ama film esasen Cuma günü değil, Çarşamba günü seyirciyle buluştu. Bu verilere göre Godzilla vs. Kong’un ilk 5 günlük kazancı 48 milyon doları buldu ve yeni bir rekor kırdı.

Pandemi döneminin daha önceki açılış rekoru, 16,7 dolar milyon ile Wonder Woman 1984’e aitti.

ABD’de sinemaların normalleşme süreci adına umut verici bir performans veren Godzilla vs Kong, global olarak da benzer performansı yakalamayı başardı.

Çin’de ikinci hafta sonunda toplam 137 milyon dolara ulaşan film, global olarak şu ana kadar 285,4 milyon dolara erişti.Geçtiğimiz yaz aylarında vizyona girmeye çalışan ve izleyicileri sinemaya yeniden taşıyacağı düşünülen Tenet, 10 milyon civarında kalmıştı. Tom and Jerry ise 13.7 milyon dolar ile ilk üç gününü geçirmişti.

Sinemalara damgasını vuran Godzilla vs. Kong, aynı zamanda 1 Mayıs’a kadar HBO Max’te izleyici karşısına çıkacak. Film, sinema tarihinin en popüler iki dev korku karakteri Godzilla ve King Kong’u çarpıştırıyor. Oyuncu kadrosunda ise Millie Bobby Brown, Rebecca Hall, Alexander Skarsgard, Brian Tyree Henry, Eiza Gonzalez, Demian Bichir gibi yıldız isimler bulunuyor.

(NTV)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir