FilmArası Dergisi

Fransız Kültür Merkezi Sinema ve Futbolu Buluşturuyor

İstanbul Fransız Kültür Merkezi, sezonu Haziran ve Temmuz aylarında yepyeni bir programla kapatıyor. Futbol ile müzik bu yazın önemli konuları arasında yer alıyor.

2016 Avrupa Şampiyonası’nın başlangıcı vesilesi ile Fransız Kültür Merkezi şampiyonayı futbolun da konu olduğu üç Fransız filmi ile karşılıyor. Üç gün, 6, 7, 8 Haziran günleri, arka arkaya aynı saatte, 19:15’de Olivier Dahan’ın Les Seigneurs, Samuel Collardey’nin Comme un lion ve Alain Chabat’nın Didier adlı filmleri gösterilecek.

Futbol ile müzik bu yazın önemli konuları arasında yer alıyor, Avrupa Şampiyonası ile ilgili iki etkinlik düzenlenecek: Ünlü Magnum Ajansı’nın Planet Football isimli fotoğraf sergisi ve Futbol temalı film gösterimlerinin yanı sıra, yaz etkinliklerinde Müzik Bayramı vesilesi ile Babylon Bomonti ile, Ramazan Geceleri ve IKSV Uluslararası Müzik Festivali ve IKSV Caz Festivali kapsamında çok sayıda konser gerçekleştirilecek.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017