FilmArası Dergisi

Stanley Kubrick’in Hayali Dizi Oluyor

Açıklama, Kubrick’in üvey kardeşi ve yapımcısı Harlan’dan geldi.

Usta yönetmen Stanley Kubrick’in çekmek istediği Napolyon Bonapart filminin True Dedective’in yönetmeni Cary Fukunaga tarafından çekilip dizi olarak ekrana geleceği öğrenildi.

NTV’de yer alan habere göre, filmin çekilmesi için yıllarını harcayan ama başaramayan yönetmen Stanley Kubrick’in üvey kardeşi ve yapımcısı Jan Harlan, Napolyon’un dizi olarak ekrana geleceğini söyledi.

İngiltere’de bulunan De Montfort Üniversitesi’nde bir söyleşiye katılan Harlan, Napolyon filminin 6 saatlik bir mini dizi olarak HBO ekranlarına taşınacağını belirtti.

Bonapart’ın filminin True Dedective ve Beast of No Nation filmlerinin yönetmeni Cary Fukunaga tarafından çekileceği iddia edildi.

Kubrick yıllarca Napolyon filmi üzerinde çalıştı

Gelmiş geçmiş en önemli yönetmen arasında gösterilen Stanley Kubrick, 2001: A Space Odyssey (2001: Uzay Yolu Macerası) filminin çekimlerini bitirdikten sonra yıllar boyunca Napolyon Bonapart’ın hayatını anlatan bir film üzerinde çalışmış ancak projesini hayata geçirememişti.

Filmin senaryosunu ve çekim mekanlarını dahil herşeyi planlayan Bonapart, film için Jack Nicholson’la görüşmüştü.

Kubrick’in çalışmaları yıllar sonra yazar Alison Castle tarafından “Napoleon: The Gratest Movie Never Made” (Napolyon: Yapılamamış En Büyük Film) adıyla yayınlanmıştı.

Steven Spielberg de filmi çekmeye çalışmış ama projeyi hayata geçirememişti. (Medyatava)

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017