Frankfurt’ta Geri Sayım Başladı

Bu yıl 15. defa düzenlenecek olan Frankfurt Türk Film Festivali, 2-9 Ekim 2015 tarihleri arasında, birbirinden güzel filmlerle Frankfurtlu sinemaseverlerle buluşacak. Festival kapsamında aralarında Filiz Akın, Zülfü Livaneli, Nilüfer Açıkalın, Talat Bulut ve Tuna Kiremitçi gibi isimlerin de yer aldığı onlarca ünlü oyuncu, yazar ve yönetmen Frankfurt’a gelecek.

15. Frankfurt Türk Film Festivali, Frankfurtlu sinemaseverlerle buluşmak için gün sayıyor. 2-9 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan festival kapsamında izleyicilerin beğenisine sunulacak olan 30’a yakın film, CineStar Metropolis, Orfeo’s Erben ve Film Forum Höchst sinemalarının yanı sıra, Preungesheim Cezaevi’nde ve Anne Frank Okulu’nda gösterilecek. Festival kapsamında, film gösterimlerine ek olarak söyleşiler, paneller, sergiler, konserler ve üniversiteler arası kısa ve uzun metrajlı film yarışması gibi bir dizi etkinlik düzenlenecek. Ayrıca RheinMain Festival Projesi kapsamında Offenbach, Frıedberg, Langen ve Bad Kreznach’da da filmler gösterilecek.

Ünlü isimler Frankfurt’a geliyor

Ünlü oyuncular Ezgi Mola’nın ve Murat Yıldırım’ın başrollerini paylaştığı “Kocan Kadar Konuş” filmiyle açılışı yapılacak olan festival kapsamında, aralarında Filiz Akın, Zülfü Livaneli, Nilüfer Açıkalın, Talat Bulut, Mesut Ali ve Tuna Kiremitçi gibi isimlerin de yer aldığı onlarca ünlü oyuncu, yönetmen, yapımcı, müzisyen ve yazar Frankfurt’a gelecek.

Altın Elma heyecanı başladı

Festival kapsamında 7 dalda verilen Altın Elma sinema ödülleri de artık geleneksel hale geldi. Bu yıl 3. kez sahiplerini bulacak olan Altın Elma ödüllerinin jürisi, önceki yıllarda olduğu gibi Alman sinemacılardan oluşuyor. Yarışmanın ön elemesini yapan Türkiye jürisinde ise Yetkin Dikinciler, Nilüfer Açıkalın, Ümit Ünal, Ömür Gedik, Prof. Dr. Bülent Vardar, Bedir Acar, Başak Sayan ve Caner Ural isimleri yer alıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir