Meryl Streep ‘Sıradışı Anne’ Oldu

Usta oyuncu Meryl Streep’in başrolünü üstlendiği ‘Sıradışı Anne’, 11 Eylül’de vizyona giriyor. Streep, filmde rock ‘n’ roll yıldızı olma hayallerinin peşinde koşarken dünya kadar hata yapmış bir gitar kahramanı Ricki Rendazzo’yu canlandırıyor.

Meryl Streep, ”Ricki and the Flash/Sıradışı Anne”de Oscar® ödüllü yönetmen Jonathan Demme ve Oscar® ödüllü senarist Diablo Cody için yepyeni bir rol üstleniyor: Hard-rockçı bir şarkıcı ve gitarist. Canlı müzik performanslarıyla dolu bu özgün filmde, Streep, rock ‘n’ roll yıldızı olma hayallerinin peşinde koşarken dünya kadar hata yapmış bir gitar kahramanı Ricki Rendazzo’yu canlandırıyor. Ricki eve dönüp ailesiyle yüz yüze geldiğinde kendini affettirme fırsatı ve işleri düzeltme şansı buluyor. Streep filmde kendi kızı Mamie Gummer; Ricki’ye aşık bir Flash üyesini canlandıran Rick Springfield; Ricki’nin eski kocası rolünde Kevin Kline; ve Kline’ın yeni eşi rolünde Audra McDonald’la birlikte kamera karşısına geçiyor.

TriStar Pictures, LStar Capital işbirliğiyle, bir Marc Platt/Badwill Entertainment yapımı olan “Ricki and the Flash/Sıradışı Anne”yi sunar. Meryl Streep, Kevin Kline, Mamie Gummer, Audra McDonald, Sebastian Stan ve Rick Springfield’in başrollerini üstlendiği filmi Jonathan Demme yönetti, Diablo Cody yazdı. Filmin yapımcılığını Marc Platt, Diablo Cody, Mason Novick ve Gary Goetzman, yönetici yapımcılığını ise Ron Bozman, Adam Siegel, Lorene Scafaria ve Ben Waisbren gerçekleştirdi. Ricki and the Flash/Sıradışı Anne”nin görüntü yönetimi ASC’den Declan Quinn’in, yapım tasarımı Stuart Wurtzel’in, kurgusu ACE.’den Wyatt Smith’in, kostüm tasarımı ise Ann Roth’un imzasını taşıyor.

”Ricki and the Flash/Sıradışı Anne”, 11 Eylül’de vizyona girecek.

FİLM HAKKINDA

Yeni film “Ricki and the Flash/Sıradışı Anne”nin yönetmen koltuğuna oturan Jonathan Demme, “Herkesin geçmişlerinde değiştirmek istediği kısımlar vardır” diyor. Unutulmaz aktris Meryl Streep tarafından canlandırılan Ricki, geçmişindeki hatalardan dolayı pişmanlıklarla dolu ama şimdi işleri düzeltme şansı bulan, gitar parçalayıcı, hard-rockçı bir annedir. “Ricki kızının çaresiz bir durumda olduğunu görünce, bunun kendini affettirmek için bir şans olduğunu anlıyor” diyen Demme, şöyle devam ediyor: “Geçmişinde yaptığı tüm kötü seçimleri düzeltecek.”

Streep ise şunları söylüyor: “Hepimiz yanlışlarımızla yaşamak zorundayız. Bence Ricki çocuklarının kendisini daha çok sevmesini ve anlamasını istiyor –bence bu bir pişmanlık– ama artık bu konuda aklı başına gelmiş durumda. Ricki anı yaşayan biri –kendisine kaçınılmaz hissi veren şeye göre hareket ediyor. Herkesin onun olması gerektiğini düşündüğü şekilde hareket etmeyen birini canlandırmak çok rahatlatıcıydı. Ricki, ‘Kendim olmama engel olamıyorum’ diyor.”

“Ricki Rendazzo bizim kesinlikle daha önce görmediğimiz bir Meryl Streep” diyen Demme, şöyle devam ediyor: “Meryl inanılmaz riskler alarak çok farklı karakterler canlandırdı; bazı çok ünlü şahsiyetlerinden, ‘Into the Woods’daki korkunç cadıya, çok sayıda aşırı karakterler hayata geçirdi. Bu filmdeki Ricki’nin de aşırılıkları var, ama Meryl onları gerçekçi kıldı; hakiki, özgün, şarkı söyleyip gitar çalan gerek bir yirmi birinci yüzyıl karakteri yarattı.”

“Hediye paketi içinde bir karakter değil; gerçek biri hissini veriyor” diye ekleyen Streep, “Yaşadığı şeyler hakiki, karmaşık, sarsıntılı ve çapraşık ikilemler. Ama sonuçta bunlar hem komik hem de yürek burkucu bir hâle geliyor” diyor.

“Mamie çok dramatiktir, hep de öyle olmuştur, üç yaşından –ya da belki de üç aylıktan– beri; bu yüzden, uzun zamandır birlikte oyunculuk yapıyoruz” diyen Streep, şöyle devam ediyor: “Ona ve işinde derinleşme konusundaki istekliliğine çok hayranım. Bizim sektörümüzde, Hollywood’da çok tanınmış bir anneyle gelmek zordur. Öte yandan, çocukların anne babalarına dair benzersiz bir vizyonu oluyor ki bu kesinlikle onları yere göğe sığdıramamak değil. Dolayısıyla, bana kızmanın, öfkeye kapılmanın bir yolunu bulmak mı… sorun değil.”

Streep anne kız karakterler arasındaki mesafenin kısmen nedeninin birbirlerine çok benzemeleri olduğunu ifade ediyor: “Bence ikisi de kolayca parlayan insanlar. İkisi de bir takım şeylere dışarıdan bakıyorlar. Armut dibine düşer. İkisi de kendi gerçeklerini yaşıyor ve bunun için özür dilemiyorlar.”

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir