Esenler Sinema Akademisi’nde Dersler Başladı

Bu yıl 4.’sü gerçekleşecek Esenler Sinema Akademisi dersleri başladı. Senaryo, yönetmenlik ve kurgu olmak üzere üç ana dalda verilecek eğitimler pratik ağırlıklı olarak verilecek.

 Sinema alanına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Sinema Akademisi’nin dördüncü dönemi 4 Aralık Cumartesi günü “Yönetmenlik” ve “Kurgu Teknikleri” ile başladı, 7 Aralık Salı günü ‘“Senaryo Yazarlığı’” dersiyle devam etti.

Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşen dersleri yurt içi ve yurt dışı festivallerden ödüllerle dönen, alanında deneyimli isimler tarafından veriliyor. “Senaryo Yazarlığı”, “Yönetmenlik” ve “Kurgu Teknikleri” alanlarında verilen eğitimleri sırasıyla yönetmen Mehmet Bahadır Er, yönetmen Ahmet Toklu ve Özgür Kılıç veriyor.

USTALAR TECRÜBELERİNİ PAYLAŞACAK

Sinema Akademisi’nde temel derslerin yanı sıra, alanında deneyim sahibi usta ve genç yeteneklerin konuk olarak katılacağı workshoplar da yer alacak. Sinemanın çeşitli alanlarından isimler, tecrübe ve görüşlerini akademi öğrencileriyle paylaşacak. Bu yıl ağırlanacak konuklar önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

KENDİ FİLMLERİNİ ÇEKME FIRSATI

Üç aylık eğitim sürecinin sonunda öğrenciler kendi yazdıkları senaryoları, oluşturdukları ekiplerle çekecekler. Çekilecek filmler Esenler Belediyesi tarafından düzenlenecek bir gala gecesinde sinemaseverlerle buluşacak.

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir