‘Satranç’ 10 Aralık’ta Sinemalarda

‘Satranç’ kitabından uyarlanan film 10 Aralık Cuma günü vizyona giriyor.

Stefan Zweig’ın tüm dünyada ve Türkiye’de en çok satan romanı “Satranç’ın film uyarlaması 10 Aralık Cuma günü vizyona giriyor.

Netflix’in en çok izlenen ve beğenilen dizilerinden DARK’tan tanıdığımız Oliver Masucci’nin başrolünde olduğu Satranç, tutsaklığı sırasında tesadüfen bulduğu satranç kitabıyla yıllarını geçirmek zorunda kalıp bir satranç dehası haline gelen Josef Bartok’un etkileyici hikayesini anlatıyor.

Film, Stefan Zweig’ın Nazi Almanya’sından kaçıp yazdığı son eseri olan SATRANÇ adlı ünlü kitabından uyarlandı. Dünya edebiyatının en popüler eserlerinden olan kitap, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelmiş geçmiş en çok satanlar arasında yer alıyor.

Filmin Konusu:

1938 yılında, Avusturyalı, varlıklı bir noter olan Josef Bartok sakladığı önemli bilgiler yüzünden Naziler tarafından tutuklanır. Bir otel odasına kapatılan Josef, akıl sağlığını yitirmek üzereyken tesadüfen bulduğu bir satranç kitabı onun hayata tutunmasını sağlar. Kitabı satır satır baştan sona ezberleyen Josef, daha önce hiç oynamadığı bu oyunda ustalaşır. Sonunda özgürlüğüne kavuştuğunda ise, kader onu New York’a giden gemideki satranç turnuvasında dünya satranç şampiyonuyla karşı karşıya getirir.

Filmin fragmanını izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=oXbB7jZa-dw&t=34s

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.