Dünya Çapında Bir Sinemacı Olacağım

Son filmi “Mucize” ile önceki filmlerinin gişe başarısını da geride bırakan Mahsun Kırmızıgül, hedef büyüttü ve dünya çapında bir sinemacı olacağını söyledi.

Mahsun Kırmızıgül’ün Hürriyet’e yaptığı açıklamalar:

SİNEMACI OLMAK ŞARKICI OLMAKTAN ZOR

“Şarkıcılara sorsan en zor iş onlarınki… Ama alakası yok… Stüdyoya girip şarkı söylüyor, konserler verip büyük gelir elde ediyorlar. Sinema ise öyle değil. Tek bir film yıllarınızı alabiliyor. Senaryo ve hikaye ilk adım… Sonra mekanları bul, oyuncuları seç. Çekimleri tamamla… Bitti mi, bitmedi! Montajı, dublajı, sesi, hepsi ayrı birer emek…

SONRAKİ NESİLLERE SİNEMAYI BIRAKACAĞIM

Eğer ses sanatçılığına devam etseydim, şu an sinemadan kazandığımın onlarca katını kazanır, iki şarkı söyleyerek büyük gelir elde edebilirdim. Ama sinema sevdam parayı arka plana atacak kadar büyük. Ayrıca insanların ilgi ve sevgisinden ne kadar iyi bir karar verdiğimi gittikçe daha iyi anlıyorum. Bundan sonra sahneye ancak halk konseri vermek için çıkarım. Hedefim 60 yaşına kadar 10 tane daha sinema filmi çekip benden sonraki nesillere bırakmak…

BENİ DIŞARIDA DA İZLEYECEKLER

Sinema sektörüne “türkücü” kimliğimle girdiğim için bana çok ön yargılı davranıldı. Ama artık her şey ortada. Türkiye’de film çekmekle kalmak istemiyorum, yurt dışında da film çekecek ve uluslararası platformda adımı duyuracağım. Beni Türkiye sınırları dışında da izleyecekler.

MÜZİĞİ BIRAKTIM

Evet, artık müziği bıraktım. Bu kararda camiadaki ikiyüzlülüğün de etkisi var. Uzun süre aralarında bulundum, hepsi sahte o insanların! Yüzüne gülüp arkandan iş çeviriyorlar. O sahteliklerinden bıktım. Ben gazinolarda sahneye çıktım, sektörün son güzel dönemlerine yetiştim. Ama şimdiki dinleyici kitlesini pek tasvip etmiyorum.

HALA METRO KULLANIYORUM

Parası olanlar maalesef iyi dinleyici değiller, bırakmamda bunun etkisi de vardır. Şöhretli biri gibi yaşamıyorum. Her gün metroyla işe gidip geliyorum mesela… İşyerim Levent’te, Taksim’e metroyla geçiyorum. İnsanların bakışları, ilgisi de beni asla rahatsız etmiyor. Az kazansam da mutluyum. Şirketimde birçok arkadaşım var, hepsi çok mutlu. Ayrıca okuttuğum genç insanlar var, ben paylaşımcıyım.

SAÇLARIMI SİNEMADA AĞARTTIM

Tekrar ediyorum, para peşinde değilim, benim dünyam sinema… Saçlarımı sinema yolculuğumda ağarttım. Sahnelere devam etseydim bugüne kadar yaklaşık 100 milyon dolar kazanmıştım. Ama şu an ayda 10 bin lirayla geçiniyorum. Kazandığımı şirketimdeki insanlarla paylaşıyorum. Tek zevkim dostlarımla buluşup yemek yemek, onda da masraftan kaçmıyor, en iyi restoranlara gidiyorum. O kadarını da hak ettim.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.