Creative Artists Agency İle Anlaştı

CAA, Sundance ödüllü Kelebekler filminin yönetmeni Tolga Karaçelik’i tüm alanlarda temsil etmek üzere imza attı.

Senarist-yönetmen Tolga Karaçelik; hem bir kargo gemisinde geçen filmi Sarmaşık’ın hem de ölüm temalı kara komedisi Kelebekler’in dünya prömiyerlerini Sundance Film Festivali’nde yapmıştı.

2018 yılında Utah Film Festivali’ndeki Büyük Jüri Ödülü olan Park City’yi kazanan Kelebekler, Karaçelik’i bu ödülü kazanan ilk Türk yönetmen yaptı.

Türkiye’deki hukuk eğitimini tamamladıktan sonra New York’ta sinema eğitimi alan Karaçelik, sonunda Türkiye’ye döndü ve canlı bir hayal gücü olan bir gişe memurunu konu alan ilk uzun metrajlı filmini çekti. “Gişe Memuru”, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi ilk film, oyuncu ve sinematografi ödüllerini kazandı.

Karaçelik’in ikinci filmi “Sarmaşık” (2015), Sundance Film Festivali’nde Dünya Sineması (Drama) Büyük Jüri Ödülü’ne aday gösterildi ve dünya çapında onlarca film festivalinde ödüller kazandı.

2019 yılında BluTV için “Bartu Ben” adlı diziyi yöneterek televizyona adım attı. Şu anda, 2022’de çekilmesi planlanan dördüncü uzun metrajlı filmini geliştiriyor.

Karaçelik son olarak Netflix bilimkurgu dizisi Into the Night evrenindeki bir askeri denizaltıda geçen ve kaçırılan bir uçağın konu edildiği Netflix dizisi “Yakamoz S-245”de yönetmen olarak çalıştı.

Kaynak: Variety

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.