Bruce MacVittie Hayatını Kaybetti

Bruce MacVittie Öldü: ‘The Sopranos’, ‘Law & Order’ ve ‘American Buffalo’ Oyuncusu 65 Yaşındaydı.

Broadway’deki ilk çıkışını 1983 yapımı David Mamet imzalı American Buffalo’da Al Pacino’nun karşısında yapan ve The Sopranos, Law & Order ve As The World Turns’daki rolleriyle televizyon izleyicilerinin aşina olduğu üretken tiyatro oyuncusu Bruce MacVittie, 7 Mayıs’ta New York’ta bir hastanede öldü.

Ölümü eşi Carol Ochs tarafından The New York Times aracılığıyla duyuruldu. Bir sebep belirtilmedi..

Ünlü Off Broadway şirketi Naked Angels’ın kurucu ortağı olan MacVittie, Broadway’deki ilk çıkışını 1983’te zorlu koşullar altında yaptı: Oyunun başlamasından bir aydan kısa bir süre sonra aktör James Hayden’ın Bobby rolündeki yerini aldı çünkü Hayden aşırı dozda uyuşturucudan ölmüştü. MacVittie, Broadway’deki rolüne, turne prodüksiyonunda ve Londra’nın West End’inde devam etti.

Aktörün bilinen televizyon dizileri arasında Person of Interest, Blue Bloods, The Deuce, Manifest, Waterfront, One Life to Live, Bull ve en son olarak Ava DuVernay’ın Netflix dizisi When They See Us yer alıyor. Popüler uzun metrajlı filmleriyse Stonewall, 54, Million Dollar Baby, Born on the Fourth of July ve The Doors.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir