Batman’i Reddetme Sebebini Açıkladı

The Dark Knight üçlemesinin yıldız oyuncusu Christian Bale, yıllar sonra seri hakkında konuştu. Christopher Nolan’ın imzasını taşıyan üçlemenin dördüncü filmi için Bale’e teklif gittiği ortaya çıktı. Oyuncu, neden filmi reddettiğini açıkladı.

Şimdilerde Ford V Ferrari’de sergilediği performansla konuşulan başarılı oyuncu Christian Bale, verdiği bir röportaj sırasında The Dark Knight üçlemesi hakkında konuştu. Just Jared’da yer alan habere göre oyuncuya dördüncü Batman filmi için teklif gitmiş, ancak Bale bu teklifi reddetmişti. Christian Bale konu hakkında şu sözleri sarf etti: “Batman Begins’in ardından bize geldiler ve ‘Başka bir film daha yapmak ister misin?’ dediler. Bu harikaydı, ama yine de şöyle dedik: ‘Bizden bu kadar, başka bir fırsat daha olmayacak.’ Yeniden geldiler ve ‘Tamam üçüncüyü yapalım’ dediler. Christopher Nolan hep derdi ki, eğer üç film yapacak kadar şansımız varsa orada dururuz. ‘Ondan sonra yolumuza bakalım.’ Bize yeniden gelmeleri kaçınılmaz olduğunda ‘4. filme ne dersiniz?’ dediler ve ben reddettim. ‘Hayır, Chris’in hayal ettiği şeyi, yani üçlemeyi yapacağız’ dedim. ‘Bundan uzaklara gitmeyelim, fazla hoşgörülü olmayalım ve dördüncüyü yapmayalım.'”

Christian Bale’in başrolünde yer aldığı The Dark Knight üçlemesine 2005 yılında başlanmıştı. Şimdiye kadar en çok beğenilen Batman üçlemelerinden biri olan bu seri, DC Evreni’ne ait değildi. Bunun ardından Ben Affleck, Batman rolüyle DC altında karşımıza çıktı. Ancak karakter tasarımı her ne kadar iyi olsa da, filmler karakterleri anlatmak için yeterli görülmedi. Şimdi ise bir kez daha Robert Pattinson ile yeni bir Batman serisine başlanıyor. Matt Reeves yönetmenliğindeki The Batman, 25 Haziran 2021’de izleyicileriyle buluşmuş olacak. (Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir