Başka Sinema Evde Festival Başlıyor!

Başka Sinema “Evde Festival” projesiyle, vizyonda seyirciyle buluşma fırsatı yakalayamamış yapımları sinema severlerle evinde buluşturuyor.

Aylık festivaller konsepti ile ilerleyecek gösterimlerin her aya için bir konsepti olacak. Bu doğrultuda seyirciler, konseptlere özel seçilmiş filmleri izleme şansına kavuşacak. Seyirciler bir bakıma evlerinde kendi film festivallerini düzenleyecek.

Her ay yaklaşık 10 film, her gün sırasıyla seyircilerin izlemesi için açılacak. Açılan filmleri alan seyirciler, satın aldıktan sonra izlemek için 30 saatlik zamana sahip olacak. Toplu paket ile tüm filmleri ya da beşer beşer oluşturulan iki paketten birini alan seyirciler ise istediği filmi istediği anda izleme şansına sahip olacak.

Evde Festival” sayesinde, vizyonda yer bulamayan özel yapımları izleme fırsatının yanı sıra, Türkiye’nin her yanından seyirciler, şehirlerinde Başka Sinema gösterimleri olsun olmasın, Başka Sinema’nın özenle yaratılmış, dünya festivallerinden ödüllerle dönmüş film seçkilerine ulaşma imkanı bulacak. Sinemaseverler istedikleri filmlere şehir engeli olmaksızın ulaşabilecek.

Evde Festival”in mart seçkisi ise gerek yönetmenleri, gerek oyuncuları, gerekse aldıkları ödüllerle göz kamaştıran “11 Günde Devr-i Alem” temasında buluşuyor.

Filmler arasında; “Drive My Car” ile 4 Oscar adaylığı bulunan yönetmen Ryusuke Hamaguchi’nin Çarkıfelek / Wheel of Fortune and Fantasy’si, ünlü yönetmen Paul Schrader’ın, başrolünde yıldız isim Oscar Isaac’in olduğu Kumarbaz / The Card Counter’ı, Frantz filmiyle tanıdığımız Pierre Niney’nin başrolünde olduğu aşk, tutku ve yıkım dolu Aşıklar / Lovers, 2021 Berlin Film Festivalinde Denes Nagy’e En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandıran Doğal Işık / Natural Light, 2020 Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı kazanan Dau Natasha, başrollerinde Mathhew Goode ve Keira Knightley’nin olduğu Sessiz Gece / Silent Night, Sound of Metal ile adından söz ettiren Riz Ahmed’in başrolünde bulunduğu Mogul Mowgli, 2019 Cannes Film Festivali’nde, Belirli Bir Bakış kategorisinde Chiara Mastroianni’nin En İyi Kadın Oyuncu ödülü aldığı Oda 212 / On a Magical Night, Leonard Cohenşarkılarıyla bezenmiş Zamparanın Ölümü / Death of a Ladies’ Man, İlk gösterimini 2021 Cannes’da yapan Huzursuz / The Restless ve bir kasik olarak seyircilerin gönlünde taht kurmuş Cesaretin Var Mı Aşka? / Jeux d’enfants yer alıyor.

Filmlere 18 Mart Cuma saat 19:30’dan itibaren https://festival.baskasinema.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir