Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Sinemalarda Bergen ve The Batman fırtınası devam ettiği için bugün gösterime girmesi planlanan dört yerli yapım ertelendi. Yine de elimizde dört yeni film var. Şimdiden iyi seyirler.

  • Pedro Almodóvar’ın yazıp yönettiği, Penélope Cruz ve Milena Smit’in başrollerini paylaştığı 2021 İspanya yapımı Paralel Anneler (Parallel Mothers), aynı gün doğum yapan iki kadının hayatlarını değiştiren hikâyeyi ekrana taşıyor.
  • Mehmet Balaban ve Mehmet Ali Sevimli’nin yönettiği belgesel türündeki Orman Vatandır – Çanakkale Ruhu, Çanakkale’deki ormanların barındırdığı unutulmaz hikâyeleri ve bu ormanları korumaya çalışan insanların hayranlık uyandıran mücadelesini beyaz perdeye taşıyor.
  • Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Neşeli Kanatlar: Büyük Göç (Duck Duck Goose), yaramaz bir kaz ile iki ördek yavrusu arasında yaşananları konu ediyor. Kahramanımız Peng, tüm zamanını yaklaşan göç için pratik yaparak geçiren bir kazdır. Herkesten daha iyi olduğunu düşünen Peng’in yaşadıkları ona koşulsuz sevginin anlamını öğretiyor.
  • Michael Bay’in yönetmenliğini üstlendiği aksiyon türündeki Ambulans, karısının ameliyatı için paraya ihtiyacı olan eski bir askerin, birçok suça bulaşmış evlatlık erkek kardeşiyle birlikte kalkıştıkları banka soygununun beklenmedik bir şekilde gelişmesi sonrası yaşanan olayları konu ediyor.

Kaynak: Cinemaximum

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir