Balkan Film Festivali Başvuru Süresi Doluyor

15 – 21 Ekim 2020 tarihler arasında Buca Belediyesi himayesinde İzmir’de gerçekleşecek olan 6. Balkan Panorama Film Festivali’nin Danışma Kurulu belli oldu.

Altı kişiden oluşan danışma kurulu üyeliklerine Türk sinemasının duayenlerinden Ediz Hun, Balkanların en tanınmış ve en ödüllü yönetmeni Milcho Manchevski,Sam Peckinpah, Peter Ustinov gibi yönetmenlerin filmlerinde yer almış eski Yugoslavya’nın efsanevi oyuncusu Igor Galo, Balkanların en tanınmış oyuncu ve yapımcılarından Lazar Ristovski ve Türkiye’nin en verimli sinema hocaları arasında yer alan Maltepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız ve  Beykent Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Makal seçildi. Uzun yıllar sürmesi planlanan bu iş birliği bütün dünyayı saran pandemi dolayısıyla online olarak yapılan toplantılarla verimli bir şekilde sürdürülüyor.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

14 Balkan ülkesini kapsayan festival uzun metraj , kısa metraj kurmaca ve belgesel filmlerin başvurularını kabul etmeye devam ediyor. Yarışma veya yarışma dışı program başvuruları festivalin resmi sitesinden online ve ücretsiz olarak yapılabiliyor. 17 Nisan 2020’de başlayan başvurular 19 Haziran 2020’de sona erecek.Ön Jüri tarafından değerlendirilecek olan başvuru sonuçları 20 Temmuz 2020 tarihine kadar festivalin resmi sitesinde ilan edilecek.

FESTİVALDE 4 DALDA EN İYİ FİLME ÖDÜL VERİLECEK

  • Sarı Şemsiye Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması (25.000 TL)
  • Sarı Şemsiye Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması (5.000 Avro)
  • Sarı Şemsiye Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması (5.000 TL)
  • Sarı Şemsiye Uluslararası Kısa Metraj Film Yarışması (1.000 Avro)

Yarışmaların kazananları yukarıda belirtilen para ödülü ve Sarı Şemsiye ödül heykelciği ile ödüllendirilecek. Ayrıca Jüri üyelerinin uygun gördükleri her dalda Sarı Şemsiye Jüri Özel Ödülü’nü de verebilecek.

Yarışma ve yarışma dışı online başvurularınız ve daha detaylı bilgi için festivalin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.bpff.art

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir