Hollywood Geri Dönüşün Yollarını Arıyor!

Coronavirüs salgını ile çekimlerine ara verilen birçok Hollywood filmi bulunuyor. Amerika’da 110 binin üzerinde kişinin COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetmesine rağmen, eğlence sektörü normale dönmenin yollarını arıyor. Bu nedenle birçok Amerikan filminin kısıtlamalardan kaçabilmek için farklı ülkelerde çekim yapmaya devam edeceği söyleniyor.

Coronavirüs salgınından önce de çekimlerini yurt dışında yapan filmler arasında Avatar 2, The Batman, Shang-Chi gibi yapımlar bulunuyordu. Avatar 2 için Yeni Zelanda’daki stüdyolar uygun görülürken, The Batman çekimlerini İngiltere ve İskoçya’da yapıyordu. Shang-Chi ve Elvis Presley biyografik filminin çekimlerinin ise Avustralya’da sürdürüldüğü biliniyordu. Aralarından bir tek Matrix 4’ün ve Venom: Let There Be Carnage’ın çekimlerinin bir kısmı San Francisco’da yapılıyordu.

The Wrap’e kaynaklardan gelen bilgilere göre, film prodüksiyonları için yeni yollar izlenmeye başlanacak. Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde, özellikle de Los Angeles ve çevresinde henüz hayat normal seviyelere dönmekten çok uzakta gibi görünüyor. The Wrap’ten şöyle bir açıklama geldi: “Stüdyolar hala yeni kuralların büyük projelerde nasıl uygulanacağını belirlemeye çalışıyor. Özellikle de Jurassic World: Dominion, The Batman, Shang-Chi gibi blockbuster filmler konusunda. Diğer ülkelerde yapılacak birçok çekim mekanı için güvenlik ve protokoller hala belirlenmiş değil.”

Geçtiğimiz günlerde Avatar 2 filmi için James Cameron ve Jon Landau, Yeni Zelanda’ya iniş yapmıştı. Ancak yurt dışından geldikleri için 14 günlük karantina altına alınmışlardı. Yeni Zelanda’da farklı film çekimlerinin başladığı da söyleniyor. Filmlerin yurt dışında çekilmeye başlamasının anlamı, Amerika’daki stüdyoların büyük bir ekonomik krizin içerisine girebileceği olabilir.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir