FilmArası Dergisi

Asasız Musa, Tekrar Geliyor

Musa Anter’in yaşam öyküsünden yola çıkarak beyaz perdeye aktarılan ‘Asasız Musa’, bir kez daha izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

20 Eylül 1992’de Diyarbakır’da öldürülen Kürt yazar Musa Anter’in yaşamındaki dönüm noktalarını metaforik bir dille konu alan filmin yönetmenliğini Aydın Orak üstlendi.

4 yıllık çalışma sürecinin ardından Mardin merkez, Nusaybin, Akarsu ve Musa Anter’in doğduğu köy olan Zivinge’de çekilen filmde Anter’in yaşamını 10 oyuncu canlandırdı.

Turgay Tanülkü, Aydın Orak, Selamo, Murat Toprak gibi oyuncuların rol aldığı Musa Anter karakterine filmde Şenay Aydın eşlik etti.

Filmde Musa Anter’in çocukları Anter Anter, Rahşan Anter ve Dicle Anter de rol aldı.

Dünya prömiyerini 5-20 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen 33. İstanbul Film Festivali’nde yapan ve 3 Ekim’de gösterime giren ‘Asasız Musa’ 29 Mayıs’ta yeniden vizyonda olacak.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017