FilmArası Dergisi

‘Alemlere Rahmet’ Kısa Finalistleri Belli Oldu!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği, Fatih belediyesinin katkıları, Siyer Vakfı’nın organizasyonu ile bu yıl 6. sı düzenlenen 1-4 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması’nın finalistleri açıklandı.

Bu yıl “Aile” teması ile yapılan yarışmada Ulusal ve Uluslararası olmak üzere 2 ayrı bölüm, 4 ayrı kategoride toplam 8 en iyi esere ödül vermeyi planlayan yarışmannın koordinatörlüğünü Cemil Nazlı yapıyor.

Ayşe Şener, Bekir Bülbül, Emre Karapınar, Fatih Özcan, Mesut Çınar, Recep Çavdar ve Sinan Aşık’ın yer aldığı ön jürinin değerlendirmesi sonucunda finalistler belli oldu.

4 Aralık’ta belli olacak kazananları Cihan Aktaş, Hasan Aycın, Faruk Güven, Güven Adıgüzel, Murat Pay, Ensar Altay ve İsmail Hakkı’nın yer aldığı jüri belirleyecek.

63 ülkeden 574 eserin kabul edildiği yarışmanın finalistleri şöyle:

Uluslarararası Kurmaca Kategorisinde Yarışma Finalistleri   

  • NEPAL /RajanKathet / Baretrees in themist                                        
  • İRAN /Javid Sobhani / Lullaby
  • MOROCCO/ Karim Tajouaout / Ghost of Spacetime
  • ÇEK CUMH. / Demet Derelioglu Aran /Lunchbox
  • KARADAĞ / Aleksandarc Vujović / Rainbow

Uluslarararası Belgesel Kategorisinde Yarışma Finalistleri   

  • MOZAMBİK /David Aguacheiro, TinaKrüger /  Thepregnancy is ours       
  • İRAN / Mohammadbagher Shahin /Malekia
  • KENYA /Lydia Matata/ You Will Get Another One   

Uluslarararası Animasyon Kategorisinde Yarışma Finalistleri

  • Fransa /Emmanuel Ollivier / Twin Trees
  • Tayland /Pornsawan Rittiruth / Play With Me
  • ABD / Zhike Yang / Renai Dance

Uluslarararası Senaryo Kategorisinde Yarışma Finalistleri

  • İTALYA / Giorgio Marconi / Code name redcrow
  • İRAN / Iman Davari / The hunter
  • İSVİÇRE / Teymour Ghaderi / The Iron Turtle
  • İRAN /  Samiyeh Taheri / Raghse Chaghou

               Ulusal Kurmaca Kategorisinde Yarışma Finalistleri 

  • İSTANBUL / Hatice AŞKIN /APP       
  • İSTANBUL /Kasım Ördek / Yağmur Olup Şehre Düşüyorum    
  • BURSA /Nurbanu ATALAY / Paylaşılan Yalnızlık           
  • İSTANBUL /  Abdullah ŞAHİN / Hemnefes           
  • İSTANBUL /Yiğit Ege Yazar / Esinti    
  • AZERBEYCAN /Rufat ALİZADE / Arzu      
  • MUĞLA /Burak Oğuz Sağuner / Tuhaf Bir Sezon  

               Ulusal Belgesel Kategorisinde YarışmaFinalistleri  

  • İSTANBUL /Taha Ovacı /Yeni Baştan         
  • KONYA / Şenol ÇÖM / Ömürlük Göç      
  • İSTANBUL /Ahmet Mücahit AYDOĞAN /Berrak Bir Gökte
  • İSTANBUL /Hasan KALENDER  /Artı Hayat Mücadelesi     
  • ANTAKYA /Mehmet ASLAN /Annemin Adası  

               Ulusal Senaryo Kategorisinde Yarışma Finalistleri  

  • ANKARA /Aysel TAN / Sanatın Rengi     
  • SULTANBEYLİ / İbrahim Said SÜRMELİ / Kurdele 
  • BURSA / Meryem Sena METİN / Son Görülme      
  • BAŞAKŞEHİR / Mehmet Akif GÜLER / Baca      
  • ADANA /Nuri Cihan ÖZDOĞAN /Cemre   

Tüm Kategoriler Seçki Filmleri   

  • İSTANBUL /Abdullah Çeper / Fermuar Ucu
  • İRAN /Hesam Rahmani /Faces without Visage
  • ŞİLİ /Santiago Aguilera / The Boy and The Mountain
  • FRANSA /Christophe Switzer /Breton
  • HİNDİSTAN /Ali SohailJaura / Dry Leaves

6. yılında “AİLE” teması ile 2 ayrı bölümde Kurmaca, Belgesel,Senaryo ve Animasyon kategorilerinde toplam 100.000 Türk Lira ödül dağıtılacak yarışmanın,yarışma ve seçki finalistlerinin gösterimi 1 – 2 Aralık, Ahmet Uluçay Belgesel Özel Gösterimi Fatih Kültür Merkezinde 3 Aralık’ta, Gala ve Ödül Gecesi ise 4 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

4 Aralık gecesi sınırlı davetlinin katılımı ile maske-mesafe-hijyen kurallarına uyarak ve hes kodu girişi ile gerçekleştirilecek Gala ve Ödül Gecesi TVnet’ten canlı yayınlanacak.

Avatar

Film Arası Dergisi

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Yorum Yap

Temmuz 2017